Celkově fotbalisté Břeclavi bodovali již v pěti zápasech v řadě. „Zaslouženě jsme v Havlíčkově Brodě vyhráli. Hlavně jsme se zlepšili v tabulce pravdy, kde jsme měli před utkání mínus šest bodů. Bylo to naše asi nejpovedenější utkání v sezoně, ale je třeba zůstat nohama pevně na zemi,“ hodnotil zápas břeclavský trenér Bohumil Smrček.

Do Havlíčkova Brodu neodcestovali nemocní Horčička s Nemcem, ale zejména brankářská jednička Junas. K prvnímu mistrovskému zápasu za Břeclav tak nastoupil jiný slovenský mladík, devatenáctiletý Mário Janči. Od úvodních minut měli fotbalisté Břeclavi na hřišti nováčka soutěže z Havlíčkova Brodu územní převahu, kterou promítli do skóre ve 20. minutě, kdy se prosadil Netopilík. Třiadvacetiletý hráč hostí si počíhal na centrovaný míč a zblízka překonal brankáře Slovanu Kubáta.

Vyřazení kapitána

Na začátku druhé půle se hrálo často i před Jančim, který ale nemusel řešit žádnou vážnou šanci domácího týmu. V 61. minutě středopolař domácích Prchal šlápl na nohu kapitána Břeclavi Simandla, který s bolestnou grimasou musel po ostrém zákroku střídat. „Je to pro nás pyrrhovo vítězství. Pavlův kotník připomíná dva tenisáky a bude nám nejspíš pár zápasů chybět,“ litoval Smrček.

Jinak ovšem měli hosté v sobotu především důvody k radosti. O další z nich se postaral v 66. minutě Musil, který se vydal napospas přesile bránících soupeřů do šestnáctky, přesto se dostal k zakončení a svůj projektil namířil nekompromisně do šibenice. Ve zbytku zápasu domácí bez větších problémů kontrolovali dvoubrankové vedení, a připsali si první venkovní výhru sezony. „Navazujeme na to, co jsem v létě opustil. V sobotu se nám dařilo i kombinačně, z čehož pramenily fauly soupeře. Doufám, že se tato výhra stane pro kluky inspirací do dalších zápasů,“ podotkl Smrček.

V příštím kole se může Břeclav definitivně odpoutat od týmů ze spodní části tabulky, netradičně až v neděli 8. října hostí od 15 hodin na domácím hřišti třinácté Blansko, které je tři body zpět.

Havlíčkův Brod – Břeclav 0:2 (0:1)

Branky: 20. Netopilík, 66. Musil. Rozhodčí: Silný – Páral, Kulička. ŽK: Ji. Kubát, Svoboda, Prchal, Háněl, Ja. Kubát (všichni HB). Diváci: 150.

Břeclav: Janči – Hloch, Smejkal, Fiala, Ianosteac, Martinovič, Serafin, Simandl (K) (61. Svízela), Ulehla, Netopilík (88. Vúkič), Musil.

VÁCLAV PETRŮ