TŘETÍ VÝHRA V PŘÍPRAVĚ

Třetí sobotní zápas v přípravě a třetí výhra. Po dvou triumfech nad slovenskými soupeři si fotbalisté MSK Břeclav poradili na umělé trávě stadionu Na Lesní s předním účastníkem krajského přeboru Mutěnicemi 3:1. Domácí dostal do vedení útočník Petr Musil gólem z penalty, na níž hosté zareagovali srovnávací brankou na konci první půle.

Ve druhé části se prosazovali jen hráči MSK. Na 2:1 skóroval Musil, v závěru utkání jistil výhru Rizie. „Šlo o velice dobré přípravné utkání. Mutěnice jsou kvalitním soupeřem, což dokazují v posledních letech v krajském přeboru. Vítězství si cením. Jediným stínem je to, že si Kriston při rozcvičce před zápasem zvrtnul kotník,“ zmínil trenér břeclavského týmu Bohumil Smrček.

SRBOVÉ NA ODCHODU

Kvarteto nových posil se připojilo k břeclavskému týmu. Do klubu se vrátil Lapin, odchovanci Dobšíček s Fibingrem, jediným ryzím novicem je devatenáctiletý ukrajinský středopolař Rizie. „Ve všech případech jde o kvalitní posily. Teď je důležité, aby se aklimatizovali, především Rizie, který si zvyká na novou zemi. Kolektiv ho přijal dobře. Fibingra jsme angažovali, abychom zvýšili konkurenci na postu brankáře. Máme ještě rozjednaný příchod dvou hráčů,“ podotkl břeclavský trenér.

V klubu naopak nepokračuje Wallisch, jenž se vydal do Anglie, dres MSK na jaře neobléknou ani Svoboda, ani dvojice Srbů Martinović s Vukičem. „Nesplnili úplně to, co jsme od nich očekávali,“ zmínil Smrček na adresu dvou hráčů z Balkánu, kteří do Břeclavi přišli loni v létě.

CÍL? STŘED TABULKY

Pro dosavadní průběh přípravy s obměněným kádrem má trenér Břeclavi slova chvály. „Připravujeme se v nadstandardních podmínkách stadionu Na Lesní. Mám zatím velice dobrý pocit. Už je vidět v přípravných duelech i trénincích řada pěkných akcí, třeba i na jeden dotek. Teď jde jen o to, abychom vše dokázali přenést do mistrovských duelů,“ zmínil Smrček.

Na jaře bude se svými svěřenci o vylepšení dosavadní jedenácté pozice divizní tabulky. „Věřím, že se dostaneme do klidného středu, hlavně nechceme klesnout někde na zadní příčky,“ zmínil Smrček.
Na vypilování všech nedostatků a vyladění formy mají v Břeclavi čas ještě víc než měsíc. Úvodní mistrovský duel jara čeká MSK na domácím hřišti proti Bzenci neděli 18. března.