Mladý tým z Brumova od úvodních minut potvrzoval, že v těžkých dobách boje o záchranu hodlá podat stoprocentní výkon. Hráči Břeclavi navíc nemohli v utkání počítat s brankářem Kunickým, který si odpykával zápasový distanc za červenou kartu z předcházejícího duelu. Mezi třemi tyčemi jej nahradil dorostenec Kalina.

Houževnatí hosté se dokázali brzy dostat do vedení. Ve třinácté minutě se dostal k odraženému míči ve vápně Novák a střelou z voleje prostřelil Kalinu. Domácí mohli rychle reagovat, ovšem Smejkalovu hlavičku dokázal vytěsnit nad břevno brankář Smolík. Na druhé straně zase nedlouhou poté mohl navýšit vedení hlavičkující Janáč, který ale poslal míč nad bránu. Smrčkovi svěřenci se hnali za vyrovnáním, jehož se zanedlouho dočkali. Ve 30. minutě rozhodčí nařídil penaltu po ostrém faulu hostujícího hráče na Musila. Exekuce se ujal kapitán Simandl, který přízemní střelou k tyči nedal Smolíkovi šanci.

NUDU UTNULY TUTOVKY

Břeclavští mohli do poločasu otočit skóre zápasu, ovšem žádná z šancí se neujala, a oba týmy putovaly do kabin za nerozhodného stavu. Vstup do druhé půle lépe vyšel hostům. Na začátku si vytvořily dvě stoprocentní šance, v obou případech ale zakončujícím Naňákovi a Kovářovi chybělo k úspěchu pár centimentrů. Druhý poločas jinak příliš fotbalové krásy ani vyložené šance nenabídl.

Zajímavé momenty vidělo 75 diváků na závěr utkání. Hosté mohli zasadit domácímu týmu rozhodující ránu, jenomže Chovancovu dobře mířenou střelu dokázal nad břevno vytěsnit Kalina. „Podržel nás. Jako dorostenec dostal příležitost, kterou už mu nikdo nevezme a nezklamal. Bylo to pro něj i po psychické stránce náročné utkání, ale zvládl to," uvedl na adresu mladičkého brankáře Smrček.

O chvíli později mohl být Kalina překonán, Bartozel ale ve stoprocentní šanci promáchl míč. I Břeclav si na závěr vytvořila gólovou příležitost. Míč z hlavy Musila zamířil pár čísel nad břevno. Utkání tak skončilo remízou. Břeclavi patří přesně v polovině sezony čtvrtá pozice tabulky, první duel druhé části sezony odehrají fotbalisté MSK Břeclav příští týden na hřišti Velké Bíteše. Pak už Smrkčovy svěřence čeká zimní přestávka.

Břeclav – Brumov 1:1

Branky: 30. Simandl (pen.) – 13. Novák. ŽK: Svoboda – Juřica. Diváci: 75.

Sestava MSK: Kalina – Hloch, Smejkal (86. Netopilík), Ianosteac, Fiala, Lapin, Svoboda (80. Horčička), Simandl (K), Presl, Lucas, Musil.

VÁCLAV PETRŮ