Trenér Břeclavi Milan Valachovič musel před utkáním udělat v sestavě hned čtyři vynucené změny. Kvůli kartám nemohli nastoupit pilíře Lysoněk se Simandlem, navíc na hrotu chyběl zraněný Vlček a nenastoupil ani Šilinger. Na jejich místě se od začátku objevili Chromeček, Košulič, Ivančic a Sasín. A na hře MSK to bylo ze začátku znát.

„Nechci se vymlouvat na oslabení, hráči, kteří nastoupili od začátku jsou členové kádru na třetí ligu a více či méně ji hrají. Museli ukázat, že dokáží odehrát elých devadesát minut,“ poznamenal po zápase kouč MSK Milan Valachovič.

Hulín měl výborný start do utkání. Od první minuty hýřili host aktivitou a bylo jich plné hřiště. Výborně technicky vybavení fotbalisté si předávali balon a donutili Lukáše Prokopa několikrát zasahovat. Přikovali domácí na jejich polovinu, ale branku nevstřelili.

„Věděli jsme, že Hulín přijede se zkušenými fotbalisty jako jsou bývalý talent českého fotbalu Paciorek nebo první ligou ošlehaný Laciga a Ševela. Snažili jsme se aby se nedostali ke standardkám, na kterých jsou silní, ale měli jich na můj vkus příliš,“ upozornil kouč MSK.

Hra se postupně vyrovnala a ve 26. minutě domácí fotbalisté poprvé vážněji ohrozili hulínskou branku. Ivančic ale mířil těsně vedle. Bezbrankovou partii narušila až krásná akce domácího střelce Radka Sasína. Na polovině hřiště se mu vyplatilo napadání, vystihl přihrávku stopera Hulína a běžec sám na brankáře. Vracející se bek už ho nestihl stáhnout k zemi, Sasín udělal kličku brankáři a dopravil míč do prázdné branky.

Sasín, který má v Břeclavi pověst střídajícího žolíka, si pobyt na hřišti od prvních minut vyloženě užíval. O pozornost říkal i ve druhém poločase. Během deseti minut třikrát využil zaváhání hulínských hráčů, uspěl i v soubojích jeden na jednoho, ale k důraznému a přesnému zakončení se nedostal.

„Radek tam dobře zapracoval v napadání a zakončil, ale k lepšímu výkonu mu chybělo, aby ve druhém poločase naše vedení pojistil. Několikrát byl na hranici šestnáctky, ale ztratil se v kličkách nebo volil přihrávku místo střely. Přitom z blízka umí zakončit,“ hodnotil rozporuplně jediného břeclavského střelce Valachovič.

Hosté ve druhé půli postupně odpadli a převaha MSK se začala naplno projevovat. Na Voglovu branku se valil jeden protiútok za druhým. Obrovskou šanci pojistit Břeclavanům vedení spálil v 75. minutě po přesném centru Crly Košulič. Jeho hlavička mířila jen do boční sítě.

A tak po chvilkovém výpadku domácích fotbalistů přišel trest. Rohový kop Hulína se v 79. minutě snesl přímo na kopačky hostujícího Zlámala, který jej z voleje poslal do branky. Šokovaní Břeclavané vzápětí do ofsajdové pasti nezachytili Ševelův únik, ale hostující hráč netrefil vůbec branku a skryl tvář v dlaních.

Hulínu se nerozhodný stav zamlouvala až do konce zápasu se nikam nehnal. Ani trojí střídání v břeclavských řadách už branku nepřineslo, chyběla zkušenost hráčů z lavičky. I druhé měření sil Hulína s Břeclaví tak skončilo 1:1.

„Remíza nás mrzí, myslím, že ze hry by nám hosté gól nedali. Ten roh byla jedna jediná pořádná šance hostí v zápase. Nevím, kdo tam zaspal, ale Zlámal tam zůstal trestuhodně nepokrytý a trefil to pěkně. Musím si to zpětně prohlédnout na DVD,“ krčil rameny Valachovič, který dodal, že sudí podle něj tentokrát nepískal objektivně, když přehlížel hlavně ve druhé půli fauly na unikající Břeclavany.

MSK Břeclav – Spartak Hulín 1:1 (1:0)

Branky: 38. Sasín – 79. Zlámal

ŽK: 1–2

Střely na branku: 9:8 (v poločase 5:4)

Rohy: 2:4 (1:3)

Diváků: 250

Sestavy:

MSK Břeclav: Prokop – Crla, Neuberg, Michal (K), Chromeček – Navrátil (88.Dobšíček), Málek, Cupák, Košulič (89. Vejvančický), Ivančic (81. Janulík) – Sasín

Spartak Hulín: Vogl – Barcuch, Paciorek (87. Číhal), Ruman, Mršťák, Laciga (K), Dvořáček, Ševela, Pacl, Pospíšil (84. Němec), Zlámal