„Celý zápas nebyl takový, jaký jsme si představovali. Je vidět, že taková sestava, která nastoupila, je slabší než naše podzimní. To je realita a musíme s těmi kluky pracovat. Tasovice hrály důrazně, a to nám zpočátku dělalo velké problémy," přiznal břeclavské trenér Milan Valachovič, že výkon jeho svěřenců měl k ideálu daleko.

Už v první minutě totiž musel sledovat, jak hostující útočník prošel středem obrany a z dobré pozice napálil jen břevno. Neohrožená snaha Tasovic dál nesla papírově slabšímu soupeři územní převahu, což potvrzuje i fakt, že k první pořádné střele na branku se domácí dopracovali až po dvaceti minutách hry. Ale hned to byla tutovka. Diviš zatáhl míč po pravé straně, ten proletěl vápnem až k Vintrlíkovi, který ale trefil jen vybíhajícího gólmana.

První branka padla po půl hodině hry. Simandl vyslal krásnou kolmicí do úniku brazilského mladíka Carvalha, který obstřelil brankáře Tasovic. Díky vstřelené brance se Břeclav konečně probudila a začínala vyrovnávat hru. Do poločasu mohli domácí vést i o dvě branky, ale Pospiš v dobré šanci branku přestřelil.

O poločase se dostali do hry noví hráči a právě oni měli na svědomí zbývající branky MSK. Hned v první minutě druhé půle ale zaspali a hosté vyrovnali na 1:1. Naštěstí pro domácí vyrobili vzápětí hrubku v obraně a domácí útočník Kotol po nepovedené malé domů snadno vrátil vedení na stranu Břeclavi.

Pak už domácí převzali iniciativu a dočkali se další branky. Tentokrát zaběhl za obranu Pavel Simandl a vstřelil třetí gól svého týmu. Na konečných 4:1 pro Břeclav upravil patnáct minut před koncem Patrik Levčík.

„Tasovice nám ale potvrdily, že neumíme bránit standardní situace, přestože v týmu máme vysoké hráče. Po jedné takové vznikla mela v naší šestnáctce a kopala se penalta. Tu naštěstí hosté zahodili," prozradil další postřeh Valachovič.

Jeho tým nyní čeká v sobotu domácí souboj s druholigovým Znojmem. „Na středu nám ještě nabídl HFK Olomouc, jestli bychom nechtěli přijet, ale my to s díky odmítli. Nemáme momentálně takovou kvalitu, abychom hráli dva zápasy v jednom týdnu s druholigovými týmy. Na sobotu už ale bude připravený Cupák a přiletí i další dva Brazilci. Naopak v týdnu budeme muset poprvé sáhnout ke zúžení kádru, někteří hráči totiž na třetí ligu nemají," podotkl Valachovič, že ho v nejbližší době čekají i nepříjemné povinnosti.

MSK Břeclav A – Sokol Tasovice 4:1 (1:0)

Góly Břeclavi: Carvalho, Kotol, Simandl, Levčík

Diváků: 40

Sestava MSK Břeclav: Prokop – Diviš, Šenk, Krejčí, Dobšíček – Carvalho, Simandl, Bezděk, Vintrlík – Sasín, Pospiš. Střídali: Fibingr, Pezzotti, Kotol a Levčík