„Nezopakovali jsme výkon z domácího zápasu s Holešovem. Brumov už na podzim u nás sehrál velmi dobré utkání. I tentokrát předvedli dobrý výkon, což bylo umocněno tím, že přímo bojovali o záchranu. Rozhodlo jejich obrovské nasazení. Vstřelili nádherné branky do šibenice. V našem týmu se nenašel nikdo, kdo by dokázal zvednout mužstvo. Rozdílový hráč Simandl je bohužel zraněný,“ hodnotil duel trenér Břeclavi Bohumil Smrček.

Od úvodních minut bylo patrné, že tříbodový zisk potřebují především domácí. Útočnou převahu fotbalisté Brumova poprvé promítli do skóre ve 21. minutě, kdy se míč po rohovém kopu odrazil na Imeriho, jenž přesnou ranou do šibenice poprvé rozjásal 220 diváků na stadionu. Klíčem domácího týmu k úspěchu byly i nadále standardní situace. Osm minut po první trefě se Brumov znovu prosadil díky brance po rohovém kopu. Na odražený míč po rohovém kopu si počíhal Novák, jenž zakončil hlavou přesně k tyči.

6. MÍSTO? ÚSPĚCH

Při chuti hrající domácí nadále obléhali bránu Břeclavi a dočkali se i třetí radosti. Ve 37. minutě si znovu vzal slovo střelec první branky Imeri, který jak jinak než po rohovém kopu v šestnáctce napřáhl a přesnou ranou z voleje do šibenice dostal Brumov již do tříbrankového trháku. „Musím přiznat, že jsme po prvním poločase mohli prohrávat ještě vyšším rozdílem,“ uznal sportovně Smrček.

Ve druhé půli si houževnatý celek ze Zlínska vytvořil další šance, hráčům ovšem chyběla větší efektivita při zakončení. Přesto Kunický musel lovit míč ze sítě ještě jednou. V 70. minutě uzavřel účet zápasu Naňák, který po přihrávce za obranu lehkou tečí vychýlil míč mimo dosah vyběhnutého Kunického.

Fotbalisté Břeclavi tak obsadili šestou pozici, Brumov končí desátý. „Sezonu bych rozdělil na dvě části. Na podzim se nám podařilo stabilizovat kádr a předváděli jsme dobré výkony. Na jaře se nám i vinou odchodů a zranění některých hráčů nedařilo. Vzhledem k předsezonním ambicím, kdy jsme si říkali, že chceme skončit do dvanáctého místa, je šestá pozice velkým úspěchem,“ uzavřel Smrček.

Autor: VÁCLAV PETRŮ