V úvodní čtvrthodině servírovali aktéři zápasu divákům instantní podívanou bez šancí i bez nápadu. Vzrušení do horkého sobotního odpoledne vnesl Musilův drzý průnik, jenž hosté zastavili jen za cenu faulu. Z následného trestného kopu mířil břeclavský útočník nad bránu. Zanedlouho poté ve vápně vypadl Fibingrovi míč z náruče, dotírající Šmíd zaváhání břeclavského gólmana nepotrestal.

Břeclav – Stará Říše 1:2 (1:0)Branky: 27. Hloch – 75. Príborský, 86. Plichta. ŽK: Dobšíček, Fiala, Musil, Smejkal.
Diváci: 60.
Rozhodčí: Černý – Mayer, Vondryska.
Břeclav: Fibingr – Trčka, Dobšíček, Ianosteac, Hloch, Simandl (K), Wallisch, Fiala, Čermák, Smejkal, Musil.

Ve 28. minutě při rychlém protiútoku dostal průnikovou přihrávku Jan Hloch, který sice přes obránce nepřešel, ovšem následně míč vybojoval zpátky Musil, a přistrčil jej zpátky Hlochovi. Břeclavský obránce druhou šanci bezezbytku využil, naběhl si do vápna a odtud přesnou střelou k tyči překonal brankáře Jíchu. Ve zbytku první půle byli domácí nadále nebezpečnější.

Historický úspěch po dlouhých 60 letech. Lanžhot vybojoval postup do divize

Fyzická převaha

Po dalším zaváhání obrany hostujícího celku vnikl do vápna Dobšíček, jeho přízemní centr ovšem nenašel adresáta. Na sklonku prvního poločasu potěšili domácí přítomné diváky pohlednou fotbalovou akcí. Simandl našel na hranici šestnáctky Čermáka, který místo střely volil přesný centr na Musila číhajícího u tyče, jenž hlavičkoval do břevna.

Po změně stran hosté obrátili obraz hry a postupem času také skóre. „Začali nás přehrávat. Byli na tom pohybově líp, my už jsme fyzicky nestačili. Ne že bychom na tom byli špatně kondičně, důvod byl jinde,“ zmínil zadák MSK Jan Hloch. První výstrahou pro břeclavskou defenzívu byla Nehybova střela, kterou zkrotil Fibingr. Hosté obléhali šestnáctku domácího celku a vysílali nebezpečné centry.

V 75. minutě Smejkal vleže zahrál rukou, za což rozhodčí udělil břeclavskému zadákovi žlutou kartu a nařídil standardku. Heide našel přesným centrem v šestnáctce Príborského, který usměrnil míč hlavou k tyči a srovnal. Domácí poté usilovali o návrat ztraceného vedení. Nejblíže brance byl v 82. minutě Trčka se svou přízemní střelou k tyči, kterou Jícha vytěsnil mimo bránu.

Poslední slovo měli hosté. Heide při rychlém protiútoku do otevřené obrany vysunul Severu, jehož zakončení zblízka vyrazil Fibingr před sebe, a dorážející Plichta neměl do odkryté brány těžkou práci. Fotbalisté Břeclavi vyšli bodově naprázdno, a v divizní tabulce jim stále patří desátá pozice. V předposledním kole celé sezony míří v neděli na hřiště Velké Bíteše