„Dostala se ke mně informace, že zástupci těchto tanečních skupin zveřejnili sbírku, ze které chtějí financovat účast všech dětí na mistrovství světa v Chorvatsku. Byla by škoda, aby děti na toto mistrovství kvůli nedostatku peněz neodcestovali," uvedl k myšlence klubové podpory Martin Maťašovský, výkonný ředitel MSK Břeclav.

Klub s tanečními skupinami spolupracuje také v rámci projektu Sportujeme společně pro Břeclav.

Fotbalisté věnují do sbírky finanční prostředky vybrané ze vstupného na mistrovském zápase třetí ligy. V této souvislosti klub také ruší na toto utkání veškeré volné vstupy, jen dětem do 15 let volný vstup zůstává.

Ženy i ostatní, kteří mohli navštěvovat naše utkání zdarma, tedy koupí své vstupenky přispějí na vypsanou sbírku tanečních skupin.

„Platné budou pouze permanentky a zakoupené vstupenky. Je to jen na jedno utkání, věřím, že to lidé přijmou pozitivně a jako podporu někomu, kdo se probojoval na mistrovství světa, ale díky nedostatku finančních prostředků na něj nemůže odcestovat," objasňuje Maťašovský.

Klub pomůže také prodejem reklamních placek. „Zástupci tanečních skupin budou během zápasu nabízet reklamní zboží. Lidé mohou tak přispět i koupí některého suvenýru," dodává Maťašovský.

Tanečníci z obou zmíněných skupin na utkání samozřejmě také vystoupí, a to před zápasem a v poločase. Klub nabídne fanouškům k zakoupené vstupence také poukaz na pivo zdarma.

„Jsem rád, že se k našemu projektu připojil i břeclavský pivovar a další partneři," kvituje Maťašovský.

Zdraví svého těla budou moci lidé zjistit i pomocí měření pracovníků VZP, které bude pro všechny zájemce zdarma. Pro děti bude připravený skákací hrad.