Pod zlomový okamžik se podepsal mladý brankář Dominik Kunický. „Ani do druhé půle jsme nenastoupili špatně, ale srazila nás chyba. První poločas zvládal dobře, boční centry sbíral s přehledem," prohlásil asistent znovu hrajícího trenéra Ivana Dvořáka Michal Škrabko.

Šťastný střelec Lukáš Petržela byl ze svého úspěchu evidentně zaskočený. „Už jsem se otáčel od branky s tím, že míč má gólman v rukou, pak jsem ale zjistil, že mu balon vypadl a skončil za jeho zády," usmál se autor vítězné trefy.

V 60. a 74. minutě se prosadil hostující Petr Nekuda. „Náš problém je především v laciných brankách," přiznal břeclavský asistent kouče. Ani při těchto brankách neměl Kunický čisté svědomí. Při druhém gólu Prostějova podklouzl, při třetím nezkrotil míč po přímém kopu.

Asistent hostů Roman Popelka zdůraznil vědomí obtížnosti zápasu. „Navíc ve spojitosti s promáčeným terénem. To vyžadovalo zodpovědný přístup a vyrovnání se soupeři nasazením s následným přidáním fotbalové kvality. V prvním poločase se nám nepodařilo ani jedno. Z naší strany ospalý poločas mohla završit obdržená branka v jeho závěru," připomněl Popelka lob Radima Diviše, který ale skončil kousek vedle branky.

Ve druhé půli už se Prostějov předvedl v lepším světle. „Nemáme takové mužstvo, abychom byli schopni v dané situaci Prostějov převálcovat a zápas otočit. Pro nás ale klíčové zápasy teprve přijdou. Naštěstí soupeři okolo nás také ztrácejí, v záchranu věříme a věřit musíme," doplnil Škrabko.

Jeden z těchto duelů Břeclav čeká už o následujícím víkendu. Na hřišti čtrnácté Třebíče, která je přímý konkurent Břeclavanů v boji o udržení v soutěži.

Břeclav – Prostějov 0:3 (0:0)
Branky: 53. Petržela, 60., 74. Nekuda
Rozhodčí: Slabý – Sedláček, Líkař; ČK: 88. Dvořák; ŽK: Netopilík,Sycha, Diviš, Lysoněk (všichni BV). Diváci: 120.
MSK Břeclav: Kunický – Sycha, Svoboda, Lysoněk, Košut – Diviš, Simandl, Dvořák (63. Motyčka), Netopilík (63. Radkovič) – Světlík (77. Wallisch), Presl. Trenér: Ivan Dvořák
1. SK Prostějov: Kofroň – Hirsch, Sus, Rus, Pančochář – T. Machálek (73. M. Machálek), Fládr, Petržela (83. Langer), Sečkář – Nekuda (90. Přikryl), Kroupa. Trenér: František Jura