„My jsme hráli nejen v tomto zápase dobrý fotbal, ten jsme praktikovali i předtím, jen tomu chyběly branky. Pomohl nám rychlý vstřelený gól a dobře fungující obrana v bloku, která se vracela, jak měla, a do ničeho hosty nepustila. Po taktické stránce nemám klukům co vytknout. Za celý zápas měla Sigma jen jedinou šanci,“ objasnil trenér domácího MSK Milan Valachovič.

Nástup měl MSK jako z říše snů. Někteří diváci se ještě ani nestihli usadit, když hned z první šance domácí udeřili. Ve 2. minutě utekl po pravé straně Navrátil a do jeho přízemního centru vložil nohu Sasín. To stačilo k tomu, aby balon přeskočil nohu hanáckého brankáře a domácí vedli. Hned o minutu později navíc Simandl trestuhodně přestřelil ze čtyř metrů branku.

Útočný fotbal domácích spojený se zajištěnou obranou na hosty z Olomouce platil. Ačkoliv už Břeclav neměla tak zřetelnou převahu, byla před brankou daleko nebezpečnější než hosté. Ti končili své útočné výlety jen před Prokopovou šestnáctkou. K jediné vážnější šanci se dostali ve 20. minutě, když Rolinc z jedenácti metrů pálil těsně vedle domácí tyčky.

Břeclav udeřila před půlí ještě dvakrát. Ve 39. minutě dostal kolmici za obranu Simandl a gólmana zkušeně překonal přízemní střelou. Jen o tři minuty později vybuchli diváci znovu nadšením. To Sasín vyslal do samostatného úniku Málka, který vybíhajícího Bártu bez problémů obstřelil.

„Vyšla nám změna rozestavení, zahustili jsme záložní řadu, která výrazně podporovala útok. Tři vstřelené branky nás o poločase uklidnily a mohli jsme dál hrát svou hru,“ těšila domácího kouče taktika jen s jedním útočným hrotem v podobě Sasína a později Nevídala.

Přestože trenér hostí poslal na trávník po změně stran dva čerstvé hráče, trvalo je pět minut, než se domácí trefili počtvrté. Zleva od rohového praporku nacentroval Košulič a Sasín svou hlavičku poslal přesně na vzdálenější tyč. Další šance domácích Navrátila, Košuliče a Málka vychytal hostující brankář. Přesto náskok MSK ještě zvýšil Cupák, který si v 72. minutě naskočil na trestný kop Simandla, a dokonal tak zkázu béčka Sigmy. Přestože poté domácí podvědomě trošku polevili, nenechali olomoucké hráče vstřelit ani čestný gól.

„Věděli, že Olomouci nebude vyhovovat, když zúžíme hřiště a nebudeme je napadat hluboko na jejich polovině. Stačilo, když jsme si na ně počkali v zahuštěném prostoru a z toho jsme vybíhali do brejků. To nám dneska vycházelo, padly z toho skoro všechny naše branky,“ dodal Valachovič.

MSK Břeclav – Sigma Olomouc „B“ 5:0 (3:0)

Branky: 2. a 50. Sasín, 39. Simandl, 43. Málek, 72. Cupák
ŽK: Málek – Nepožitek
Rohy: 5–1
Diváků: 110
Rozhodčí: Krasula – Duda, Kotík

MSK Břeclav: Prokop – Crla, Neuberg, Cupák, Lysoněk – Ivančic, Košulič (83. Levčík), Simandl (K), Málek, Navrátil (78. Šilinger) – Sasín (59. Nevídal)
Sigma Olomouc „B“: Bárta – Ulma, Přikryl (46. Luis Palma dos Santos), Machalický, Nuc (K) (46. Bernard) – Nepožitek, Štětina, Nešický (81. Hořava), Pančochář – Rolinc, Jerome