Do tohoto utkání nominoval trenér Fryš téměř dvacítku fotbalistů a v průběhu utkání si téměř všichni zahráli. V prvním poločase vyběhla na trávník v břeclavském dresu zkušenější jedenáctka, které kryl záda brankář Rückschloss.

Prvních deset minut bylo oťukávacích, a tak bylo šancí poskrovnu. Právě v 10. minutě ale chytil hostující brankář Kučera od svého obránce malou domů a Břeclav tak dostala první vážnou šanci ke skórování.

Téměř všichni brněnští hráči se srovnali na brankové čáře, břeclavský kapitán Schwarz ale hostující svatyni přestřelil. Od této chvíle bylo až do konce poločasu na hřišti jen jedno mužstvo, a to domácí.

V 15. minutě mohli opět skórovat Břeclavští, ale Dvořák z přímého kopu jen provětral brankářovy rukavice.

Ani dvě šance z dvacáté minuty ke gólu nevedly, nejprve Michal hlavičkoval vedle, poté Dvořák opět trefil z dvaceti metrů jen líšeňského gólmana.

Tlak Břeclavi vrcholil v polovině první půle, ale hostující brankář Kučera udržel neprůstřelnost i proti střelám Michala a Svobody. Největší šanci utkání měl ve 35. minutě nejlepší muž na hřišti Ivan Dvořák, kterého vyslal do samostatného úniku Simandl, ale nejzkušenější břeclavský hráč trefil jen padajícího brankáře.

Líšeň hrála celé utkání jen na jediného útočníka, jejich brejková strategie vždy skončila na pozorně hrající obranné čtveřici v čele s Doležalem, a tak si břeclavský brankář Rückschloss prakticky nesáhl na balón.

I jeho kolega Prokop, který nastoupil do břeclavské brány ve druhé půli na tom byl dlouho podobně. Ani omlazená sestava nedávala Líšeňským mnoho prostoru k zakončení.

Břeclav i po změně stran pokračovala v ostřelování hostující branky, v 50. minutě Dvořák přestřelil, v 60. minutě byl Demjanovič v šestnáctce o chvíli později než hostující gólman a o dvě minuty později ve stejné šanci neuspěl ani Čermák.

Až v 70. minutě zahrozili poprvé vážněji hosté, kterým se podařila brejková situace, brněnský útočník však z očí do očí Prokopovi trefil jen jeho ruku. O pět minut později se zase blýskl hostující brankář, když vyrazil dalekonosnou střelu Demjanoviče a o chvíli později překazil Čermákovi pokus o přelobování.

Poslední vážnou šanci na vstřelení branky měli pět minut před koncem hosté, ale Prokop vytáhl střelu jejich útočníka nad branku. Břeclav se tak rozešla s Líšní smírně 0:0.

„Dnes jsme nastoupili do utkání přímo z nejtěžší fáze letní přípravy, doteď jsme trénovali dvoufázově, takže dnešní výkon se mi nebude hodnotit lehce. Nešlo nám ani tak o výsledek, herně to bylo dobré, ale ukázalo se, že máme problémy v koncovce, dneska to byl festival zahozených šancí, nevyužili jsme ani ty nejvyloženější,“ zhodnotil bezbrankové utkání domácí trenér Fryš.

Dalším testem pro břeclavské fotbalisty bude utkání s Kyjovem, který hraje krajský přebor. Utkání začíná ve středu 18.7. v 18.hod. opět na hřišti „Na Slovanu“.