První příležitost Břeclavi mohl využít zkušený útočník Zdeněk Šenkeřík, jeho střela však mířila nad. Další šanci připravil kapitánovi Simandlovi, jehož tváří v tvář vychytal výborný Mucha.

Následné střele Levaie olomoucký brankář čelit nemusel, orazítkovala totiž břevno. Domácí tak šli do kabin se štěstím za bezbrankového stavu, zato se snůškou výkřiků z tribun.

Do druhého dějství nastoupila Břeclav bez své, alespoň co se jména týče, největší hvězdy. „Zdeněk nehrál ani minulý zápas, měl virózu. Necítil se dnes na to, aby kondičně vydržel celé utkání," vysvětloval Dvořák absenci Šenkeříka.

Po dvou stoprocentních šancích měl rychlonohý Carvalho i střídající Tetur, nejlepší muž utkání Mucha však za svá záda míč nepustil.

Vypadalo to, že domácí se štěstím ubrání bezgólovou remízu a se sousedem z tabulky si připíší nic neřešící jeden bod. Jenže pak přišel roh v 75. minutě, který rozehrál Rozsíval na hlavu úplně volného Bučka, a stovka diváků mohla slavit.

„Břeclav hrála velmi dobře, přežili jsme několik jejich šancí a nakonec to ubojovali. Mohli jsme si asi dnes pomoct jen standardní situací, ta se nám naštěstí vydařila a zařídila vydřené vítězství a cenné tři body," uvedl domácí kouč Oldřich Machala.

MSFL –

1. HFK Olomouc – MSK Břeclav 1:0

Branky: 75. Buček

Karty: 53. Rozsíval (HFK), 77. Murin (HFK) – 79. Jurčík (BRE)

1. HFK Olomouc: Mucha – Kotouč, Kováč, Kucharčuk,, Murin – Bernard, Šteigl, Buček, Rozsíval, Danis – Heinz (C)

Břeclav: Prokop – Košut, Klusák, Sedlo, Fojtík – Horčička, Paděra, Simandl ©, Levai, De Carvalho – Šenkeřík

Diváci: 112


MICHAL KVASNICA

LUKÁŠ IVÁNEK