V první půli nebylo znát, že hraje lídr krajského přeboru s týmem, který se zachraňuje. Hosté i přes několik absencí měli motivaci navíc. „Slíbil jsem hráčům, že pokud vyhrajeme, tak každému zavážu kopačky,“ pobídl svěřence kouč Bohdan Ryšavý.

Většinu první půle to pomáhalo a Vracovu byly více než vyrovnaným soupeřem. Domácí se rozjížděli pomaleji. „Věděli jsme, že přijedou bojovníci, kteří budou nakopávat míče. Očekával jsem boj. První půle nebyla pro oko fotbalového diváka,“ prohlásil domácí kouč Libor Snopek.

Těžké K.O. inkasovaly Novosedly v závěrečné pětiminutovce první půle. Nejprve Žurovec našel ideálně Lopraise, a ten se štěstím otevřel skóre. Neuplynuly ani dvě minuty a domácí patnáctka se řítila do další šance. Tentokrát ji zlikvidoval gólman Novosedel jen za pomoci faulu a vracovský kapitán Vybíral se z penalty nemýlil. „Do čtyřicáté minuty jsme hráli vyrovnanou partii. Dvě branky během závěrečné pětiminutovky ale rozhodly zápas. Směrem dopředu jsme nebyli nebezpeční,“ uznal trenér Novosedel.

Druhá půle už byla jasně v režii domácích. Hosté otevřeli hru a Vracov je potrestal ještě třikrát.