Ten si o pozornost říká především proto, že je v soutěži nováčkem a po osmi kolech svítí u jeho statistik v kolonce porážek stále nula. Tento fakt je o to více překvapivý, když vezmeme v potaz, že se složení mužstva po postupu z I.B třídy změnilo jen pramálo.

Trenérská rošáda

Změna proběhla na postu trenéra, i když toto byla změna spíše kosmetická. Pozice si prohodili Bronislav Krška a nynější trenér Karel Švestka starší. Trenérská rošáda ale příliš změn nepřinesla.

„Pokračujeme v práci, kterou jsme začali asi před dvěma lety. Hráčský kádr je téměř stejný, jedinou změnou je hostování l Zdenka Očenáška ml., který zatím dohání tréninkové manko. Vydali jsme se cestou vlastních odchovanců, takže máme problémy s malým počtem hráčů,“ okomentoval tradiční problém týmů založených na odchovancích podivínský trenér.

Cestou zapracování vlastních odchovanců se klub snaží ušetřit finanční prostředky, které musel po nalosování do západnější skupiny I.A třídy vynaložit na cestování. Ví to i podivínský kouč.

„Ke způsobu nalosování už se nemá cenu vyjadřovat, nic se nezmění. Druhá skupina by pro nás byla určitě ekonomicky výhodnější, ale naši diváci nás stále podporují, mnohdy je na hostujících stadionech víc našich diváků než domácích,“ vysekl poklonu podivínským fanouškům Švestka.

Kde tedy hledat opravdový důvod úspěšnosti fotbalistů podivínského Slavoje? Náhoda a štěstí s tím nemají co dělat. Trenéři tuší, že základní kameny úspěchu v této sezóně jsou položeny už pěknou řádku měsíců nazpět.

„Kvalitní základy byly položeny už na zimním soustředění v Boskovicích, kluci spolu hrají delší dobu, sedli si fotbalově i lidsky a poctivě trénují. Chtějí něco dokázat a je opravdu radost s nimi pracovat. Jsou jedna velká parta, která táhne za jeden provaz,“ chválí své svěřence trenér, jenž je v civilu profesionálním hasičem.

Přestože žádný jiný ze sedmadvaceti týmů I.A třídy se nemůže pyšnit nálepkou neporaženého týmu, vidí podivínský kouč ve výkonech svého týmu na podzim ještě stále mezery.

„Dokud nebudeme mít na kontě alespoň dvacet šest bodů, které by měly stačit na záchranu v soutěži, nebudeme klidní. Mrzí mě hlavně domácí remízy s Dobšicemi a Mikulovem, ty jsme měli vyhrát. Vytváříme si dostatek šancí, ale někdy se nám je nedaří proměnit. Na druhou stranu, když vidím, co nepromění prvoligový hráči, tak klukům ani nic nevytýkám,“ dodává s nadhledem Karel Švestka.

Otec a synové

Na nedostatek šancí si trenér Švestka opravdu stěžovat nemůže. Protože se tým opírá o nadprůměrné výkony brankáře Tomáše Létala, může týmu bez problémů naordinovat útočný styl fotbalu. Branky Slavoje zajišťují především synové podivínského kouče Karel a Martin Švestkové, kteří dali devět branek z patnácti.

„Samozřejmě mě těší, že se mým synům daří, ale nechci jejich individuální výkony hodnotit. My jsme jedna parta hrdých Podivínských a pokud budu trenérem i nadále, tak se na tom určitě nic nezmění,“ uzavřel Karel Švestka starší.