Tradičním moderátorem byl pohotový funkcionář okresního svazu Miroslav Strouhal, který svými otázkami nejednou oceňované potrápil.

To se týkalo především nejmladší kategorie žáků. Daniel Bílek ze Šakvic (hraje v Rakvicích) a hustopečský Marek Vejvančický dělali sparingpartnery celkovému vítězi Davidu Vu Vanovi z břeclavského MSK.

Dorostenecká kategorie měla dva rovnocenné vítěze: velkoněmčického Mariana Nekvapila a dost možná břeclavský klenot příštích let Jiřího Paulíka.

Mezi trenéry byla oceněna práce trojice fotbalových stratégů a vychovatelů, šlo bezvýhradně o mládežnické trenéry. Pohořelický dorost se může chlubit diplomem pro Ivana Geltnera, rakvická základna zase Zdeňkem Průdkem a MSK Břeclav Alexandrem Hermanem.

Nejpočetnější skupinou byli ti nejstarší, funkcionáři. Osmdesátiletý Jaromír Čuta se svěřil, že dělat fotbal v Divákách není nic jednoduchého: „Před zápasem sbíráme hráče po celé dědině, a někdy i na černo,“ bavil zaplněné hlediště.

Dalšími vyhlášenými byli Josef Hoštický (Horní Bojanovice), Jan Třetina (Drnholec), dlouholetý člen revizní komise Ladislav Kryštof, popický Jan Singer, Vlastimil Janíček z Přibic, devadesátiletý František Verbík z Kostic a také předseda okresního fotbalového svazu František Stejskal. I on se svěřil se svými fotbalovými starostmi. „Potřebovali bychom aspoň osmdesát nových rozhodčích,“ prohlásil. Jeho kolegu a moderátora Strouhala tak vysoké číslo zarazilo. „Proč?“ ptal se. “Abychom mohli těch čtyřicet vyhodit,“ odstartoval další explozi smíchu.

Ale minimálně čtveřice sudích se o svá místa bát nemusí. Na pódiu se díky svým kvalitám a zásluhám ukázali kulatí jubilanti Jiří Benda, Zdeněk Richter a Josef Létal.

Absolutním vítězem této kategorie byl vzhledem k věku oceněných vlastně ještě klučina, student vysoké školy David Miklík z Krumvíře, který začínal s pískáním v šestnácti letech.

Novinkou byla kategorie žen, kterou vyhrála talentovaná hráčka Velkých Pavlovice Iva Rathouská.

Nejočekávanější byla pochopitelně jedenáctka roku. V ní figurovali dva brankáři, lanžhotský veterán Jiří Bartoš a nadějný Jan Strýček z klubu SK Rakvice 1932. Ocenění si chodili na pódium podle abecedy, vítězové přišli až na konec. Postupně se tak ukázal kostický kapitán Milan Král, David Kubánek z Bavor, Miroslav Singer z Popic, zkušený stoper Bořetic, Miloš Suský z Němčiček, velkoněmčický Petr Štěrba, a Martin Švestka z Podivína.

Fotbalisty roku se stali dva hráči. V kategorii nižších soutěží to byl krumvířský Per Zvonič, mezi profesionály opět hráč MSK Břeclav, tentokrát defenzivní bourák Ivan Dvořák. V přátelské atmosféře se poté dlouho diskutovalo u rautu, na rivalitu bude čas na jaře.