Nejdříve začne přípravu na jarní část soutěže „A“ mužstvo dospělých a zde jsou poslední novinky z týmu trenéra Fryše.

První změna se týká pozice asistenta trenéra. David Kříž byl odvolán a v mužstvu skončil k 31.12.2008.

Jeho místo pravděpodobně zaujme Antonín Michálek, dosavadní kouč Lednice a též asistent trenéra mladšího dorostu 1. FC Brno.

Z pohybu v hráčském kádru je zatím jasno jen o odchodech. Po mnoha letech se klub rozloučí se službami brankáře Gally, jehož v posledním půlroce trápilo zranění kolena, čímž trpěly výkony mužstva víc než bylo únosné.

Dalším kdo opouští kabinu mužstva je Tomáš Bouška, který nesplnil očekávání do něj vkládaná, stejně tak ani Igor Jurga nezapadá do koncepce trenéra Fryše a s klubem se loučí.

Je veřejně známým faktem, že o talentovaného Radima Diviše projevuje zájem několik celků II. ligy, ovšem zatím je vše ve fázi vyjednávání a jasno bude během následujících dvou týdnů.

V kolonce příchodů se zatím nedá odfajfknout žádné jméno, ale sportovní úsek pracuje na tom, aby vzniklé mezery v kádru nejenom zaplnil.

V jednání je příchod Michala Ševčíka, bývalého hráče Znojma či Mutěnic.

I když s hráčem je klub dohodnut, čeká se na dohodu s jeho mateřským klubem, jímž jsou Otrokovice.

Na dobré cestě jsou námluvy s nástupcem Gally v brance MSK, ale na jméno si fanoušci ještě musí počkat.

Do přípravy se též zapojí talentovaní mladíci Mlátilík a Koryčánek, oblékající na podzim dres Hlohovce a z hostování ve Tvrdonicích se vrací brankář Kovář.

Největší pozornost však poutá jméno Vladimíra Malára, který dostal od Zlína zelenou k hledání si nového angažmá.

Vedení MSK Břeclav by tuto ikonu břeclavského fotbalu velmi rádo vidělo v modrobílém dresu a zcela určitě pro to udělá maximum

Radek Rabušic