Největší radost mikulovskému klubu a fanouškům dělají dorostenci, kteří hrají v I. třídě krajské soutěže a s náskokem desíti bodů vedou svoji tabulku. „Ze třinácti zápasů neprohráli dorostenci ani jednou, pouze dvakrát remizovali. Jejich skóre 44:11 hovoří taktéž samo za sebe. Nejvíce se o branky v síti soupeřů přičinili Petr Garčic, který se trefil jedenáctkrát a je na čtvrtém místě v tabulce střelců. Osm gólů přidal Jiří Pitra a pětkrát se do branky trefil Lukáš Mikulenka," popsal mikulovský zastupitel, bývalý fotbalový funkcionář a fanoušek Pálavy Jaroslav Smečka úspěchy nejstarší mládežnické kategorie, kterou vedou trenéři Roman Dvořák, Roman Koranda a Jaroslav Vychodil.

Stejně jako dorostenci, i mikulovští mladší a starší žáci Mikulova hrají stejnou krajskou I. třídu. Starší žáci pod vedením Jana Malíka skončili na podzim ve své tabulce na třetím místě se ziskem dvaadvaceti bodů, a to se sedmi výhrami, jednou remízou a třemi prohrami. „Nejlepším střelcem tohoto mužstva je Michal Garčic se sedmi trefami, který je na čtvrtém místě v soutěži střelců. O tři branky méně dal na podzim Thomas Popp a tři přidal Tomáš Barvíř," informuje fotbalový nadšenec.

Mladší žáci jsou stejně jako dorostenci jistě velkou radostí mikulovského fotbalu. Ve svoji skupině jsou na druhém místě s osmadvaceti body a na první Ivančice ztrácí pouhé dva body. „Z jedenácti zápasů zvítězili devětkrát, jednou remizovali a pouze jedinkrát prohráli. Co je ale impozantní, je jejich skóre 126:15, což znamená průměr jedenácti a půl vstřelené branky na zápas. To je obdivuhodná bilance i mezi žáky," připomíná Smečka fakt, že druhá Moravská Slávia Brno dala o padesát branek méně.

Nejlepším střelcem mladších žáků je Filip Navrátil s třiadvaceti zásahy do černého a je také na prvním místě střelecké tabulky. Jen o jednu branku méně a druhé místo v tabulce patří Vojtěchu Šmídovi. Sedmnáctkrát rozvlnil soupeřovu síť Adam Souchop, který je na čtvrtém místě v soutěži střelců. Mladší žáky letos vede trenérské duo Michal Bělský a Petr Šmíd.

Že je práce s mládeží v FC Pálava Mikulov na velmi dobré úrovni svědčí také to, že mají i B-tým mladších žáků. „To tvoří hráči ve věku starší základny. Znamená to, že ve své soutěži okresního přeboru hrají malí fotbalisté se staršími soupeři, než jsou sami. Přesto si vedou velmi dobře. Jsou na druhém místě soutěže, když šestkrát vyhráli a dvakrát prohráli,ů těší Smečku dobrá práce s nejmladšími.

Soupeřům nastříleli 79 gólů a jenom 19 jich dostali. V tomto mužstvu se nejvíce prosazoval Adam Žůrek, který je se šestnácti vstřelenými brankami na druhém místě soutěže o nejlepšího střelce. Velkou péči této kategorii věnují kouči Rostislav Růžička a Jiří Salay.

Samozřejmostí je u Pálavy i široký kádr základen. I oni patří v kraji mezi nejlepší. Nejlepším střelcem u prvně jmenované základny je Dominik Vyhoda, u těch mladších je to pak Ondřej Kunc. Oba nejmladší fotbalové potěry měl na podzim v péči Karel Kunc, jemuž vypomáhal Jaroslav Jablonický.

Starat se celoročně několikrát týdně o tyto mladé fotbalisty si vyžaduje spoustu času, trpělivosti, ale i odříkání a sebeobětování. Proto si zaslouží všichni trenéři, ale i ti kteří přiloží ruku k dílu a nejsou často ani vidět, naše poděkování a obdiv.

OCENĚNÍ MLÁDÍ:

„V divadelním sále v Boleradicích se uskutečnilo vyhlášení sedmého ročníku ankety Fotbalista roku, kterou organizuje Okresní fotbalový svaz v Břeclavi. Nominováno bylo celkem 102 hráčů, trenérů, rozhodčích a funkcionářů. Z nich bylo vybráno jen třicet, kteří se zúčastnili slavnostního předání a mohli si tak odnést pamětní listy a plakety. Nás může těšit to, že mezi třemi oceněnými žáky byl i hráč FC Pálava Mikulov Rostislav Růžička, který se tohoto slavnostního aktu nemohl osobně zúčastnit, protože byl nominovaný do okresní reprezentace, která se účastnila turnaje v Brně. I tak samozřejmě blahopřejeme!" Jaroslav Smečka