Dřívější starosta Břeclavi má se svými kolegy na svědomí mnoho změn v kádru. Tou nejvýraznější je příchod kouče Bohumila Smrčka, který nahradil Ivana Dvořáka. „Vedení mě oslovilo, že by se chtělo sejít a pohovořit. Bral jsem to jako zdvořilostní schůzku, protože jsem měl nabídky i z Rakouska. Nakonec jsem však Břeclavi kývl, protože jsem viděl, že o mě opravdu stojí," vysvětlil Smrček.

Změny však trenérem pouze začaly. V týmu nezůstal prakticky kámen na kameni a v letní pauze Břeclav posílilo devět fotbalistů. Mezi nimi přišli z Brna-Bystrce Adam Smejkal a Petr Musil, kteří po spolupráci rozhodli víkendové utkání proti Vyškovu. „Je cítit, že nám tady lidé po pádu ze třetí ligy moc nevěří a neočekávají úspěchy. My se je teď budeme snažit přesvědčit, že fotbal umíme," nechal se slyšet první z dvojice.

Smejkala s Musilem spojuje s dalšími příchozími jedna klíčová věc: mládí. Právě na to chtějí nyní v městě na Dyji vsázet. „Nabrali jsme taky nějaké kluky z dorostu, pro které půjde hlavně o sbírání zkušeností. Je důležité, aby pravidelně hráli a časem se zařadili k oporám týmu," řekl Smrček.

Břeclavi dalo naopak sbohem devět mužů. „Někteří tu byli jen na hostování a po minulé sezoně se vrátili do svých klubů. Jejich nevýhodou bylo, že brali poměrně dost peněz, což nezapadalo do nové filozofie mužstva," řekl Smrček.

Narážel tak na fakt, že se vedení rozhodlo vydat cestou rozumného hospodaření s financemi. Kromě toho stále musí splnit své resty směrem k předešlým trenérům. „Bohužel jsme se dostali trochu do problémů a nemohli jsme jim vyplácet mzdy. Nyní tak dlužíme bývalým zaměstnancům stovky tisíc, které musíme splatit. Zvládneme to však," ujistil Piškula.

Smrček se chce břeclavskému publiku představit hlavně vyburcováním hráčů k maximálnímu nasazení. „Musí dát do každého zápasu všechno a odjezdit to po zadku. Když to nevyjde a prohrajeme, tak můžeme alespoň odejít se vztyčenou hlavou," pronesl bojovně.

Jeho úkolem je také stmelit členy klubu. „Když jsem přišel, zaznamenal jsem určité křivdy mezi některými lidmi z týmu. Já si ale zakládám na tom, aby v kabině nebyl nikdo, kdo by narušoval kolektiv. Mám pocit, že ten se teď začíná dost utužovat, takže z toho mám radost. Je potřeba situaci v Břeclavi letos stabilizovat," dodal nový kouč.

DAVID BALÁŠ