Třetiligové MSK tak přišlo nejprve o vedení a v závěru i o vyloučeného Cupáka. „Jsem zklamaný. Byl to můj první ostrý zápas za MSK. Celý týden jsme se na Bystrc připravovali, ale hráči nedokázali splnit pokyny, na kterých jsme se domluvili,“ posteskl si Milan Valachovič po své premiéře na břeclavské lavičce.

Tomu chyběl v základní sestavě Jaroslav Navrátil. „Celý týden se léčil antibiotiky. Byl jen na předzápasovém tréninku, takže jsem jej nechtěl dávat do hry hned od začátku,“ upozornil Valachovič. Také Jiří Nevídal se dostal do hry až v průběhu utkání. „Byl s univerziádním mužstvem na soustředění,“ podotkl kouč Břeclavi.

Aktivnější byli sice v úvodu utkání domácí, ale skóre otevřela ve 32. minutě Břeclav. V bystrcké obraně se prosadil gólově Vlček.

Vedení vydrželo Břeclavanům jen dvě minuty. To se v pokutovém území uvolnil kanonýr Zedníček a vyrovnal. „Byl to zbytečný gól. Mohli jsme to uhrát líp. Asi jsme byli nekoncentrovaní po vedoucí brance. Soupeř nás potrestal hned po autovém vhazovaní,“ upozornil zklamaně Valachovič.

Po přestávce měli blíže vedoucí brance domácí. Po přihrávce Zedníčka ještě Prokop Záblackého vychytal. Jenže v 64. minutě kopal Šíma rohový kop, ideálně nacentroval míč na hlavu kapitána Janíčka, který se trefil do růžku břeclavské branky. „Upozorňoval jsem naše hráče, že nesmí faulovat před šestnáctkou, aby měl soupeř co nejméně standardních situací. Po zbytečném rohu jsme inkasovali na 1:2,“ kroutil hlavou trenér MSK.

Hned na to mohl vyrovnat břeclavský kapitán Simandl, jeho střelu ale skvělým zákrokem zneškodnil domácí brankář Slanina.

Vzápětí mohla navýšit svůj náskok Bystrc. Rohovský přihrál Zedníčkovi, který jen těsně minul tyč břeclavské branky. „Chtěli jsme se prosadit hlavně přes kraje, protože jsme věděli, že tam bude mít Bystrc problémy. Ale naši krajní hráči byli v tomto utkání pro mě velkým zklamáním. Nebyl vidět rozdíl mezi třetí ligou a divizí,“ vysvětlil břeclavský kouč.

Poslední čtvrthodinu hrála Břeclav na tři útočníky a snažila se vyrovnat. „Myslím si, že jsme byli kombinačně lepší, ale soupeř byl agresivnější a měl výškovou převahu,“ hodnotil duel Valachovič.

Místo vyrovnání ale přišla jen o Cupáka, který dostal za kritiku rozhodčího druhou žlutou kartu a musel předčasně do kabin. „Byla to kaňka na zápase. Naprosto zbytečné a hloupé vyloučení. Oslabil nás i nejen v závěru tohoto utkání, ale i pro duel se Zlínem,“ přiblížil trenér Břeclavi.

Z postupu se mohla radovat domácí Dosta. Ta se ve druhém kole utká s druholigovým Znojmem. Břeclav se tak v této sezoně bude soustředit pouze na Moravskoslezskou ligu, tu odstartuje již v sobotu odpoledne na Lesné, proti juniorce Zlína.

Bystrc – Břeclav 2:1

Poločas: 1:1

Branky: 30. Zedníček, 64. Janíček, 28. Vlček.

ŽK: Rohovský, Crla – Cupák, Smékal, Janíček.

ČK: 90. Cupák.

Rozhodčí: Machát – Talpa, Křenek.

Diváci: 220.

Bystrc: Slanina – Kaňa, Smékal, Jirásek, Šíma, Rohovský (83. Křivánek), Zedníček, Janíček (90. Marinč), Urban, Záblacký (68. Dolina), Bar­ta.

Břeclav: Prokop – Chromeček (76. Nevídal), Lysoněk, Cupák, Košulič – Crla (69. Šilinger), Simandl, Málek, Ivančic (70. Navrátil) – Vlček, Sasín.