Jaké zápasy se v následujících dnech hrají na okresních trávnících?

NOVOSEDLY – LANŽHOT (KP). První derby čeká oba zástupce regionu v krajském přeboru. Oba patří do břeclavského okresu, ale dělí je přes padesát kilometrů. Tentokrát musí tuto vzdálenost urazit Lanžhot. Oba celky mají v nohách středeční předehrávku. Lanžhot těsně 2:3 padl s prvním Bzencem, Novosedly vysoko 1:5 se Spartou Brno. „Už minulý víkend ve Znojmě jsme hráli s torzem hráčů. Na zranění a nemoci si nikdy nestěžuju. V minulém zápase se k nim ale přidala trojice kvůli pracovním povinnostem," přiznal starosti se setavou Novosedelský kouč Bohdan Ryšavý. Šířka a zkušenost kádru tak v tomto duelu spíš favorizuje Lanžhot.

VELKÉ PAVLOVICE – MIKULOV (I.A). Zajímavá návštěva se může v neděli dopoledne ukázat na stadionu Velkých Pavlovic. Nejenže přijede k derby Mikulov. Diváky může nalákat i minulá kanonáda Slavoje, který dal šest branek v Šaraticích a na jaře ve všech třech zápasech bodoval. „Šaraticím naše obrana nedovolila vůbec nic, tak jsme měli v útoku volnost. Snad nám chuť do fotbalu vydrží co nejdéle," prohlásil dvakrát po sobě dvougólový střelec Jakub Gremmel, který tentokrát prověří Pálavu. Ta na tom není dobře. Na předposlední Kyjov už ztrácí osm bodů. Jedinou jarní výhru sebral právě svému nejbližšímu soupeři v boji o záchranu.

BŘECLAV B – BUČOVICE (I.A). Břeclavská rezerva na jaře ještě neprohrála, v neděli před obědem ji ale čeká těžké sousto. Pro další výhru si k desátému celku tabulky jede lídr z Bučovic.

LEDNICE – RAKVICE (I.A). Derby se vším všudy čeká v neděli odpoledne Lednici. Hosté z Rakvic budou hodně nabroušení. Na jaře totiž stále čekají na první bod. Jenže naprosto to samé platí i překvapivě o Lednici. Aspoň u jednoho týmu přestane tato nemilosrdná statistika po víkendu platit.

KRUMVÍŘ – HOVORANY (I.B). Domácí pokukují po postupu do I.A třídy, ale na jaře už dvakrát ztratili. Proti jedenáctým Hovoranům ale budou v sobotu odpoledne favorit.

NIKOLČICE – KŘEPICE (I.B). Křepičtí mohou do Nikolčic klidně vyrazit pěšky. Mají to kousek. Na hřišti ale budou létat jiskry. Proto, že Křepicím se na jaře daří bodovat a posunuli se v tabulce nahoru. A také proto, že domácí v minulém kole ztratili nadějně rozehraný zápas v Podivíně.

HLOHOVEC – HROZNOVÁ LHOTA (I.B). Hlohovec zaspal start do jara a všechny svoje zápasy zatím prohrál. Jeho pronásledovatelé se k němu tak nebezpečně přiblížili. To nedělní hosté v žádném z jarních zápasů rozhodně nevyhořeli, vyhráli dvakrát.