Podzimní přátelské utkání loňského roku mezi Sokolem Hrušky a Zbrojovkou Brno vnuklo myšlenku trenérovi starší přípravky Sokola Hrušky Aleši Trechovi uspořádat pro své mladé fotbalové hráče návštěvu v zákulisí prvoligového stadionu. To se povedlo a děti si ze Zbrojovky odnesly navíc jeden životní zážitek.

„Chtěli jsme návštěvu spojit s ligovým zápasem, tak aby naši mladí poznali svoje fotbalové idoly i osobně. Od myšlenky po uskutečnění sice uběhlo téměř půl roku, ale nakonec jsme vypravili zájezd na moravské derby mezi Zbrojovkou a Baníkem Ostrava," popisoval zrod povedené akce trenér Aleš Trecha.

Plný autobus dětí a jejich rodičů pod vedením dalších koučů Antonína Přibyla z Moravské Nové Vsi a Jaroslava Uhra z Hrušek zastavil před stadionem Zbrojovky, kde na ně čekal člen marketingového oddělení Zbrojovky Jaroslav Hejn.

Po nutných formalitách se vydalo 23 mladých hráčů Hrušek spolu se třemi trenéry na obhlídku zákulisního života, a to těsně před ligovým zápasem.

„V šatně již byly připravené dresy na uvítací ceremoniál. Nesmělo chybět seznámení se s trávníkem stadionu, skupinové focení a malé přezkoušení z historie domácího klubu. Pan Hejn nás pak zavedl do VIP salonku, kde připravil klub pro děti pohoštění. A že našim mladým opravdu chutnalo, brzy brněnští funkcionáři zjistili. To když se ze stolů vše ztratilo rychlost blesku," smál se Trecha.

Takto posilnění a již převlečení do dresů Zbrojovky a Baníku šli hráči přípravky konečně navštívit šatnu domácích hráčů. „Jejich profesionální a přátelský přístup k nejmladším kolegům, ochota k focení, to bylo pro děti nezapomenutelným zážitkem," popisoval člen realizačního týmu, jak dětem jiskřily oči.

Bohatý program však ještě nekončil. To nejlepší teprve přišlo, vyjít za ruku s prvoligovými fotbalisty na trávník stadionu. V ochozech pak sledovaly děti více než fotbal pyrotechnické efekty v obou fanouškovských táborech.

„O poločase si 6500 diváků krátilo přestávku sledováním hry našich fotbalistů mezi sebou. Zápas skončil nerozhodně, stejně jako prvoligové derby," podotkl Trecha.

Návrat s partou spokojených dětí i rodičů byl tou nejlepší odměnou za dlouhou přípravu.