Společně s ním jde do Břeclavi bývalý sekretář Jaroslav Nádeníček a mládežničtí trenéři David Pazdera s Oldřichem Domanským. Foltýn, který začal s výchovou mladých fotbalistů před dvaceti lety v Šardicích, byl z odvolání zaskočený. „Nechci se k tomu vůbec vyjadřovat. Mně je z toho hodně smutno a nechci mé odvolání rozebírat přes noviny. Každý, kdo zná poměry v klubu, si stejně udělá úsudek sám," prohlásil dlouholetý šéf.

Zvýšit kvalitu mladých hráčů. Zasadit se o návrat Sportovního centra mládeže. Zlepšit vztahy s kluby v okolních městech a vsích. A podle informací Břeclavského deníku využijí jeho zkušenosti i ve vedení klubu. „Rád bych zlepšil náladu mezi námi a okolními kluby, měli bychom spolupracovat tak, aby to bylo výhodné pro všechny. Myslím, že si můžeme vzájemně vypomoci a může to být užitečné pro všechny," říkal Foltýn.

Roli ve vedení klubu komentovat nechtěl. „Dohodu mám, ale nerad bych to rozpitvával," poznamenal pouze.

Využít chce aktuálního mistrovství světa, při němž děti sledují nejlepší fotbalisty planety. Věří, že díky šampionátu by mohlo dojít k navýšení počtu hráčů. Navíc je přesvědčený, že břeclavský klub by měl více tlačit na přestupy, nikoliv hostování nebo střídavé starty. „Vychováváte totiž děti pro někoho jiného a pak jste vyřazení z procesu přestupu. Přitom jste mu věnoval třeba čtyři pět let," doplnil Foltýn.

Jeho konec v Hodoníně a následná nečekaná rošáda se udála krátce po skončení posledního soutěžního ročníku. „Užší vedení klubu se rozhodlo zrušit funkci sportovního ředitele. Hlavním důvodem jsou nenaplněné cíle z roku 2011 a letošní neuspokojivé výsledky. V posledních sezonách hrálo první mužstvo pouze o záchranu, což je málo," uvedl manažer prvního mužstva a člen výboru RSM Hodonín, Ivan Šerfözö.

Společně s Foltýnem skončili ve slováckém oddíle i sekretář Jaroslav Nádeníček a mládežničtí trenéři David Pazdera s Oldřichem Domanským. „Výpověď jsem podal sám," oznámil Nádeníček. „Do Hodonína jsem přišel kvůli Josefu Foltýnovi, který mi pomohl v době, kdy jsem hledal práci. Cítím k němu nějakou zodpovědnost. Chci být solidární," doplnil zkušený funkcionář, který byl čtrnáct let šéftrenérem Jihomoravského krajského fotbalového svazu. V minulosti působil i v Šardicích a na Spartě Brno.

V Břeclavi bude mít Nádeníček na starosti starší dorost. V MSK budou od nové sezony kromě Foltýna a Nádeníčka působit také Pazdera s Domanským. Ti povedou starší žáky. „O tom jsem se dozvěděl až v pátek ráno. Tuto informaci mám od pana Vasilka," řekl Šerfözö.

V břeclavském klubu působí i Michal Škrabko, který v minulosti vedl naděje Hodonína. Opačným směrem zamířil Jiří Pecha. Bývalý ligový útočník Uherského Hradiště bude společně s asistentem Michalem Šimonem trénovat devatenáctku RSM.