Loňský vítěz v čele, nováček soutěže poslední. Pohled na tabulku první A třídy skupiny B žádné výrazné změny oproti poslednímu ročníku nepřinesl. Nejvýš jsou znovu Ratíškovice, na dně drží Pálava Mikulov, která na první výhru stále čeká. Nedaří se však ani Lednici, Moravan je až dvanáctý. Naopak příjemným překvapením jsou výkony Veselí nad Moravou a výsledky Rakvic. Dobře však hrají Dubňany nebo Rohatec. Redaktoři Deníku Rovnost po deseti odehraných zápasech vystavili klubům z Hodonínska a Břeclavska vysvědčení. Co týmy „vyfasovaly"?

1. Ratíškovice (21 bodů). Loni první A třídu vyhrály, ale kvůli nedostatku peněz postup do vyšší soutěže odmítly. I letos se Baník drží v popředí krajské třídy. Mužstvo, které se po rozpačitém úvodu rozjelo a jež je doma zatím stoprocentní, střelecky táhne Tomáš Vacenovský. Mladý útočník je s deseti góly nejlepším střelcem soutěže. Známka: 1-.

3. Rohatec (17 bodů). Rohatecký Slavoj byl po dvou nepovedených zápasech na odpis. Pak však vedení klubu přivedlo zkušeného gólmana Tomáše Létala, který vychytal pět nul a probuzený tým vytáhl až na třetí pozici. 
O branky se po konci kanonýra Mikésky dělí více hráčů, v posledních zápasech se daří hlavně mladíku Jüstelovi. Známka: 2.

4. Dubňany (17 bodů). Doma stoprocentní, venku nevýrazní. Fotbalisté Dubňan až na hřišti v Lednici prolomili čekání na první letošní bodový zisk ze soupeřova hřiště. Baník spoléhá na tradiční opory Janíka, Pochylého a střelce Koryčánka. Kouči Milanu Bidmonovi pravidelně vypomáhají i posily z divizního Hodonína, odkud si bere i šikovné dorostence. Známka: 2.

5. Rakvice 1932 (15 bodů). Rakvice patří mezi příjemné překvapení letošní sezony. 
I když celek z Břeclavska nezvládl domácí duely s Lednicí a Ratíškovicemi, zatím pravidelně boduje. Letní posila, Antonín Horváth z Břeclavi, sice po osmém kole odešla od Tvrdonic, ale sehraná parta i bez šikovného forvarda střílí góly a boduje. Naposledy doma Rakvice rozstřílely Dražovice 5:1. Známka: 2.

7. FK Blatnice (14 bodů). Blatnice má na víc. Kádr týmu z Veselska ovšem stále trápí početná marodka. Do Ratíškovic, Dražovic i Bučovic odjelo mužstvo bez tradičních opor i náhradníků. Nevyrovnané výkony i časté omluvy trápí zkušeného kouče Jaroslava Bílu i hrajícího předsedu Davida Vaňka. Když je však nejhůř, hráči Blatnice se semknou a získají důležité body. Známka: 2-.

8. FC Veselí nad Moravou (13 bodů). Mladý veselský tým přinesl do první A třídy svěží vítr. Nováček umí překvapit i selhat. Veselané hrají pohledný ofenzivní fotbal a i bez zraněného střelce Adama Polláka si vytvářejí šance, ale kvůli mizerné koncovce zbytečně ztrácejí body. Zemanova parta navíc klopýtá především doma. Známka: 2-.

9. Velké Pavlovice (13 bodů). Jeden týden inkasují šest branek, za týden přejedou soupeře rozdílem třídy a pak zase schytají výprask. Ve Velkých Pavlovicích slevili ze svých nároků, kvůli domácím ztrátám neatakují nejvyšší pozice, ale svým kádrem stále patří do horní poloviny tabulky. Šabata a spol. patří k nepříjemným protivníkům. Známka: 3.

11. MSK Břeclav B (12 bodů). Břeclavské béčko prožívá klasickou sezonu. Mladý tým hlavně sbírá zkušenosti. Pokud rezerva MSK potřebuje bodovat, posílí se a důležité body získá jako naposledy doma s Kyjovem. Šikovní mladíci ale umí i vyhořet, což dokázal nepovedený duel 
s Rohatcem. Počítá se však výhra v Blatnici nebo remíza v Šaraticích. Známka: 3.

12. Lednice (11 bodů). Největší zklamání. Loni se Moravan až do posledního kola rval s Ratíškovicemi o první místo, letos bojuje hlavně sám se sebou. Obměněný tým se po ztrátě kanonýra Holešinského hledá, nedaří se navrátilci z Rakouska Fóblovi ani dalším oporám. Moravan se souží hlavně doma, v pěti duelech získal pouhé dva body. Známka: 4.

13. FC Kyjov 1919 (10 bodů). Po dvou kolech se hráči 
i fanoušci Kyjova opíjeli euforií, někteří dokonce mysleli na postup. Realita je však úplně jiná. Slovácký celek stále sbírá zkušenosti a hledá vůdce. Kouč Hrabal zvažoval po blamáži se Šaraticemi rezignaci, nakonec u mužstva zůstal. Hledání tahouna i klasického střelce však pokračuje. Výhodou není ani dopolední začátek domácích zápasů. Známka: 4.

14. Pálava Mikulov (4 body). V Mikulově v létě kývli na nabídku mimořádného postupu a nyní si spíše drbou hlavu. Vedení úzký kádr nedoplnilo, Pálava zatím plní spíše roli otloukánka, i když spoustu zápasů prohrála pouze těsně. Čtyři body po deseti zápasech jsou však velmi málo. Pokud se tým v zimní přestávce neposílí, pádu do první B třídy se svěřenci trenéra Ivo Kauera zřejmě nevyhnout. Známka: 4-.