Do krajského přeboru jdou oba kluby z Břeclavska s ambiciózními plány. Mikulov přivítá na svém hřišti Ratíškovice, o náboj bude tedy v regionálním derby postaráno. Trenér Volf má k dispozici takřka totožný kádr, a domácí fanoušci by se tak měli opět těšit na běhavý, nátlakový fotbal.

Hrušky hrají také na domácí půdě. Přes letní přestávku hodně posílili a odnést by to měl v prvním kole soupeř Moravského Krumlova. Trenér Hrušek plánuje pro letošní sezonu útočit na první polovinu tabulky, v prvním kole krajského poháru ale jeho tým vyhořel v Novosedlích.

V I.A třídě hostí Kostice mužstvo Rajhradu. Domácí trenér Struška měl přes léto problémy s přípravou a njeúčastní hráčů na tréninku Hosté budou proto Kosticím asi velmi těžký soupeřem.

Na fotbal bude možno zajít i v sousedních Tvrdonicích. Tam se domácí Sokol utká s Bučovicemi. Tvrdoničtí budou chtít odčinit nevýraznou minulou sezonu, k tomu by jim měla dopomoci i nová tvář na lavičce, z Břeclavi příchozí trenér Kmínek.

Staronovým jménem v I.A třídě je družstvo Sokola Hlohovec, které po dvou letech působení v krajském přeboru sestoupilo. V úvodním zápase tohto ročníku narazí na silné Dubňany, které v minulé sezoně hrály o špici .

V nejnižší krajské soutěži, I.B třídě si odbude svoji premiéru rezerva Městského sportovního klubu Břeclav. Na hřišti v Poštorné přivítá FC Vracov. Břeclavští jsou favaority nejen v tomto zápase, ale i celé soutěže.

Velké Bílovice chtějí zapomenout na ostudný konec loňské sezony, kdy šokovaly několika zbytečnými prohrami a to je stálo lepší umístění v tabulce. Tým Žádovic patří k horším družstvům soutěže a domácí jsou v tomto utkání favority.