Jeden z mála domácích zápasů týmů z Břeclavska odehraje Podivín. Vedoucí tým I.A třídy bude mít v sobotu papírově slabšího soupeře z Vojkovic. Utkání začíná o půl páté.

Na opačném konci tabulky se pohybují Kostice. Ty už se pomalu smiřují s faktem, že si příští rok zahrají jen I.B třídu. Svěřenci Miloslava Vaněčka už tak hrají jen o vlastní čest. Čtyři kola před koncem hostí Dražovice, které už jsou prakticky zachráněné, ale formou také neoplývají. Zápas Kostic se soupeřem z Vyškovska začíná v neděli v 16:30 hodin.

Také Hustopeče by podobně jako Dražovice by chtěly dohrát I.B třídu v klidu. Jasným sestupujícím je tam béčko Lanžhota. Desáté Hustopeče by si rády vyšláply doma na sedmé Veselí, to je ale venku velmi silné. Diváci, kteří v Hustopečích přijdou v neděli v 16:30 na fotbal, by tak mohli vidět remízu.

Celá řada fotbalových derby je v plánu v okresním přeboru. Tápající Valtice hostí béčko Novosedel, které je v podobné formě. Na hřiště čtvrté Moravské Nové Vsi přijede již jistý vítěz letošního okresního přeboru, tým Cvrčovic. Třetí Zaječí bude hostit páté Březí a sedmý Hlohovec změří síly s desátými Přibicemi. V osmé nejvyšší soutěži se všechna utkání hrají v neděli od půl páté.

A ještě technická poznámka. Pokud byste se chtěli vypravit na zápas Vacenovic s Bořeticemi, můžete zůstat doma. Zápas byl totiž na žádost Celticu, který má kvůli krajskému poháru náročný program, odložený na 8. června.