Hodonín se letos přesunul do skupiny D, takže budou v sezoně k vidění dvě zajímavá jižanská derby s Lanžhotem. Oba týmy přitom patří k adeptům na postup do Moravskoslezské fotbalové ligy. Los přitom určil, že první vzájemný duel je na pořadu hned v prvním kole. Na lanžhotské půdě se hraje v neděli od 17 hodin.

Pro ambiciozní Hodonín je to těžký vstup do soutěžního rončíku. „Lanžhot je třpytivý tým. Má kvalitní kádr a ambice, čeká na nás velký oříšek. Naším cílem je postup, ale po našem přesunu do skupiny D máme opravdu silné soupeře,“ uvědomuje si hodonínský kouč Pavol Švantner.

Předseda JmKFS Vladimír Kristýn.
Krajský předseda Kristýn: Doufám, že se nákaza nerozroste tak jako na jaře

Respekt k soupeři mají také rivalové z Lanžhota. „Hodonín je největší aspirant na postup spolu s juniorkou Zbrojovky. Spíš se chceme ubírat nastolenou cestou, tedy posouvat hráče do vyšších soutěží,“ raději zůstává skromnější lanžhotský trenér Jozef Dojčan.

Víkendové zápasy týmů z regionu
- Divize: MSK Břeclav – Zbrojovka Brno (sobota 10.30), Sokol Lanžhot – FK Hodonín (neděle 17.00).
- Krajský přebor: SK Krumvíř – FC Boskovice (sobota 17.00).
- I.A třída: Šlapanice – Lednice (sobota 16.30), Dubňany – Rakvice, Bučovice – Velké Pavlovice (oba neděle 16.30), Nikolčice – Pačlavice-Dětkovice, Novosedly – Slovan Brno (oba neděle 17.00).
- I.B třída: Přibice – Velké Bílovice (sobota 17.00), Kozojídky – Tvrdonice (neděle 10.00), Strážnice – Charvátská Nová Ves, Valtice – Blatnice (oba neděle 17.00)
- Okresní přebor Břeclavska: Velké Němčice – Bořetice (sobota 15.00), Podivín – Březí (17.00), Hrušky – Křepice (neděle 10.30), Ivaň – Vranovice, Hustopeče – Kostice, Boleradice – Moravská Nová Ves, Hlohovec - Nosislav (vše neděle 17.00).