Mládežnická akademie Břeclavi byla zařazena hned do dvou prestižních projektů, jež finančně dotuje ministerstvo školství.
„Byli jsme vybráni do projektu žákovských sportovních tříd a SCM sportovního centra mládeže, a to současně,“ pochvaloval si sportovní ředitel klubu Radek Rabušic.

Podobně jako Tatran Poštorná

MSK tak bude mít, co se výchovy budoucích nadějí týče, podobný zvuk jako jeho předchůdce Tatran Poštorná. „Bohužel Tatranu byla kvůli finančním potížím licence pro provozování centra mládeže odňata a předána Znojmu,“ posteskl si Rabušic.

„Nicméně vznikem MSK se to nevyřešilo. Do projektu jsme byli zařazeni až nyní. Vážíme si toho, protože to ukazuje, jak kvalitně pracujeme.“
Vstupenka do projektu je o to cennější, že je přesně stanovený počet účastníků, a tak se novým zájemcům o zařazení do programu nevyhovuje.
„Je to tak. Z programu byly teď vyňaty Drnovice, které mají existenční trable. Vyhráli jsme boj nad několika zájemci, i z druhé ligy,“ osvětlil Rabušic.
Břeclav tak vstoupí mezi asi šedesátku vyvolených v republice, která z iniciativy Českomoravského fotbalového svazu může těžit.

Trenéři mají být profesionalizováni

„Je to výborný systém. Moc lidí si to neuvědomuje, ale leckdo v Evropě nám ho závidí. Díky němu se vychovávají výteční hráči,“ myslí si Rabušic.
Finanční injekce, kterou klub pro podporu mládeže dostane, by se měla blízké budoucnosti projevit i na zkvalitnění zázemí v areálu stadionu.
„O tom není pochyb. Ale důležité je, že budou honorováni trenéři. Půjde vlastně o jejich profesionalizaci. Navíc se mohou účastnit i zajímavých seminářů,“ zdůraznil sportovní ředitel Břeclavi.

O tom, že šlechtění fotbalových nadějí jde MSK vskutku na výbornou, svědčí i zájem ligových celků.
„S tím ale nic neuděláme. Momentálně odchází tři mladí hráči do Slovácka. Ovšem budeme mít všichni radost, když se jim bude dařit,“ poznamenal Rabušic.