„Je toho opravdu hodně, co jsme museli a musíme udělat. Jde především o výměnu registrací. Toho jsme se vlastně obávali nejvíce, protože teď nebude možnost přecházet mezi krajem a I. B třídou,“ vysvětlil úskalí momentální situace jednatel oddílu Josef Říha.

Lanžhot teď najednou nemá mužstvo v I. B třídě a ve „trojce“, ale najednou drží krajský přebor a nyní již prakticky B mužstvo v I. B třídě.

„Chtěli jsme oslovit nějaké starší hráče, jestli by tu trojku nedohráli, ale nakonec jsme od toho upustili. Takže tuto soutěž nedohrajeme, kádr B mužstva se posune do I. B třídy a A mužstvo bude hrát pod hlavičkou Sokola Podluží,“ doplnil Říha.

Kádr Lanžhota by měl pro krajský přebor obsahovat osmnáctku jmen. Včetně nových tváří.

Výraznou posilou bude zcela jistě stoper Igor Vymyslický, do útoku přichází rodák z Pavlova a hráč druholigového Hlučína Vaculík. Ofenzívu by měl posílit i bývalý člen Sokola Podluží Rado Trnovec. Za posílení se dá jistě považovat také návrat Rudolfa Nováka z hostování v Mutěnicích.

Kdo by si myslel, že administrativní posun do vyšších soutěží bude stát lanžhotský Sokol velký ranec peněz, ten je na omylu. Všeho všudy padesát tisíc korun, tedy částka, kterou by daly dohromady i menší celky než je Lanžhot.

Velkou otázkou je podpora diváků, kteří byli po podzimu namlsaní na boje o postup a najednou je čeká bitva o záchranu.

„Máme signály, že naprostá většina fanoušků „postup“ vítá. Věříme, že nám zachovají přízeň i v bojích v krajském přeboru,“ uzavřel jednatel fotbalového oddílu s nadějí v hlase.