Šestý celek tabulky navíc provedl neznatelnou trenérskou rošádu. Dosavadní hlavní trenér Petr Balga přepustil dobrovolně své místo dosavadnímu asistentovi Marcelu Houškovi. „U týmu zůstanu jako asistent, pro tým se prakticky nic nemění. Už nejsem nejmladší a takový nápor na nervy mi doktor nedoporučil," objasnil „škatulata" na lanžhotské střídačce Balga.

ODCHÁZÍ:
- Brankář: Radim Vlasák, záložníci Daniel Netopilík, Petr Matůškovič, Pavel Šustr, Stanislav Rehák, útočníci Radek Sasín a Milan Dujsík.

ZŮSTÁVAJÍ:
- Brankáři: Zbyněk Nešpor, Adam Doležal, Milan Petrla
- Obránci: Martin Hakala, Jan Trčka, Přemysl Uher, Jan Žaloudek, Michal Polášek
- Záložníci: Tomáš Straka, Miroslav Bartoš, Václav Stráník, David Hrnčíř
- Útočníci: Petr Darmovzal, Patrik Tuček

Lanžhotští, kteří začali přípravu velmi brzy, již 9. ledna, se v zimní pauze zbavili prakticky všech hráčů, kteří hráli na Šlajsi jen v rámci hostování. Nahradit je mají domácí odchovanci z béčka nebo dorostu.

„Klub se vydal cestou finanční stabilizace, bylo nutné někde šetřit. Vzhledem k tomu, že nemáme žádné hráče, které bychom si stáhli odjinud, sáhneme do vlastních řad. Dorostenci i hráči z béčka dostanou šanci se poprat o místo v áčku. Větší šanci nikdy neměli, tak snad budou mít vůli se o volná místa poprat," hlásí „nový" hlavní kouč Houška, jenž by rád viděl tým složený z 90 procent z odchovanců Lanžhota.

Ten už na jaře nebude moci počítat se zkušeným útočníkem Sasínem, exbřeclavskými záložníky Netopilíkem, Matůškovičem, veteránem Šustrem, brněnským brankářem Vlasákem nebo tvrdonickým hrotovým útočníkem Dujsíkem. „Otazník visí nad startem Vaška Stráníka, který se zotavuje po dlouhém zranění, jestli nedostane nabídku odjinud. A již tuším, že klub asi nebude moct akceptovat dosavadní požadavky slovenského záložníka Stani Reháka," vyjmenovává Houška fotbalisty, kteří si budou hledat angažmá jinde.

Naopak jeho klub stojí o prodloužení hostování záložníka, a v posledních zápasech i několikrát i stopera Michala Poláška z Břeclavi. „To je pro nás klíčový hráč, o jeho služby dále stojíme," potvrdil lanžhotský kouč, který přišel na Podluží z MSK Břeclav.

Druhým prodlouženým hostováním pak bude angažmá hrušeckého mladíka Zbyňka Nešpora, který by měl být v Lanžhotě opět brankářskou jedničkou.

Stejně jako na podzim se bude Lanžhot moci opřít o střeleckou potenci Petra Darmovzala. „To je pro nás další klíčová postava, útočník číslo jedna," vyzvedává třináctigólového podzimního snipera Houška.

Hrát srdcem

Na omlazení a obměnu lanžhotského kádru je ideální doba. Tým je v tabulce šestý, na vedoucí duo ztrácí již dvanáct bodů. Od sestupových příček je dělí stejný počet bodů. „Na postup to není, na nás bude nedostat se do pásma sestupu. Věřím, že domácí hráči budou mít větší zápasové nasazení a větší motivaci vyhrávat. Přišlo mi, že někteří si sem dříve přišli jen zahrát a hotovo. To se doufám změní," kývá hlavou čtyřiačtyřicetiletý trenér.

Pro své svěřence připravil dlouhou a docela náročnou zimní přípravu. „Trénovat budeme minimálně až do konce ledna čtyřikrát týdně, i v sobotu, kdy se nás snad sejde většina. Jednou týdně budeme i v hale. První zápas odehrajeme až posledního ledna v Senici s Holíčí," dodává Houška s tím, že zbytek přípravy jeho tým pořádně prověří. Pokud se nic nezmění, Lanžhot změří síly ještě s Miroslaví (I.A), Spartou Brno (KP), Senicí a Tasovicemi (divize).