Pořádně zostra začne letošní fotbalová sezona pro hráče Tvrdonic a Kostic. Úvodní kolo sezony svede tyto týmy do vzájemného zápasu. Diváci se tak mohou těšit na derby Podluží.

Mírným favoritem jsou v tomto duelu hosté. I když sázet na derby je vždycky ošemetné, onen favorit prý není jasný nikdy.

Proti Kosticím však hovoří marodka tří hráčů základní sestavy. Asi nejvíce bude trenéru Liboru Snopkovi chybět zkušený Silvestr Požgay.

„Celé se nám to trošku zbortilo,“ přiznává Snopek. „Určitě nám z tohoto zápasu bude stačit bod. To by byl úspěch.“

Z Kostických jak vidno žádný velký optimismus nečiší.

Opatrní jsou však i o pár kilometrů dál.

„Kdybychom tam vyhráli, bylo by to pěkné. Ale to se těžko tipuje, je to derby,“ je si dobře vědom nevyzpytatelnosti těchto zápasů tvrdonický trenér Petr Balga.

Jeho tým v letní přestávce postihlo několik změn, celkově by však měla být kvalita mužstva zhruba na stejné úrovni.

„Znovu bychom byli rádi v první polovině tabulky,“ vyhlašoval trenér Balga.

V zápase dvou odvěkých rivalů bude velmi záležet na tom, na kolik se proti obranám prosadí útočné dvojice. Ty jsou na tuto skupinu poměrně elitní.

Domácí se budou spoléhat na Šalšu, který se s trenérem Snopkem zná už z působení v Dubňanech, a Pekara, který před pár sezonami proháněl ještě v dresu Hlohovce defenzívy týmů krajského přeboru.

Tvrdonice se v přestávce posílily o břeclavského Prajku, který se naposledy snažil svými góly zachránit v přeboru Mikulov.

Jeho parťákem je osvědčený kanonýr Dujsík.

První kolo napoví, nakolik jsou po letní přestávce oba týmy připraveny.

Tato otázka by se měla rozřešit po úvodním hvizdu rozhodčího Podaného, který se odehraj v neděli v 16:30 hodin na hřišti v Kosticích.