Začínáme v jihomoravském krajském přeboru, kde má břeclavský okres pouze jediného zástupce. Tím je potácející se Sokol Novosedly, jimž patří předposlední příčka tabulky. Poslední Moravský Krumlov má však jen jednobodovou ztrátu a utkání k dobru.

Novosedly se naposled utkaly v týdnu v souboji nováčků se Zbýšovem. Na jeho hřišti podlehly 0:2. Anglický týden zakončí nyní opět na soupeřově trávníku. V sobotu od půl čtvrté prověří Novosedly na umělé trávě v Jevišovicích devátá juniorka Znojma. Jakýkoliv bodový zisk by byl tedy pro hostující celek více než žádoucí.

Další břeclavské zástupce najdeme v I.A třídě. Ve skupině A bude velmi zajímavým soubojem utkání třetího Podivína a čtvrté Miroslavi. Slavoj Podivín, nováček soutěže, je letošním překvapením. Naposled dokázal zvítězit na hřišti Šlapanic 2:1. Přestože kádr se po postupu nijak zvlášť nezměnil, zůstává Podivín i po sedmi kolech jediným neporaženým celkem v tabulce, což určitě těší nejen trenéra Bronislava Kršku.

Souboje favoritů

Sérii neproher Slavoje se bude snažit utnout v sobotu od půl čtvrté Miroslav, jež si v minulém kole vyšlápla na poslední Veverskou Bítýšku a porazila ji bez problémů 4:0.

Stejný počet bodů jako Miroslav má i pátý Pálavan Mikulov. I ten čeká těžké utkání, které nemá favorita. Pálavan se utká opět v sobotu od 15:30 hod na trávníku šestého Rajhradu. Oba sobotní soupeři museli v minulém kole zkousnout porážky. Mikulov doma podlehl Slovanu Brno 0:1, Rajhrad nestačil na Jevišovice.

Tahákem osmého kola I.A třídy skupiny B bude jistě vinařské derby mezi Mutěnicemi a Bořeticemi. Známými jmény nabité Bořetice jsou v tabulce druhé, naposled si doma poradily 2:0 se Slavkovem. Stejně vysoké ambice jako bořetický Celtic mají po sešupu z MSFL do I.A třídy i Mutěnice. Ty přehrály Tvrdonice na jejich hřišti rozdílem třídy 3:0 a udržují si i nadále blízký kontakt se špicí tabulky. Tento atraktivní zápas se koná v neděli o půl čtvrté.

Když mluvíme o špici, na té se drží už pár týdnů i Slavoj Velké Pavlovice. Ten zajíždí v neděli dopoledne do Poštorné, kde na stadionu v Lesní ulici odehraje v půl jedenácté utkání s trápící se rezervou MSK Břeclav. Břeclavští mladíci si připsali minulý víkend už čtvrtou prohru. Ta mrzí o to více, že je porazil poslední Lanžhot.

Na domácí víkendové utkání se mohou těšit i příznivci fotbalu v Kosticích, ačkoliv jejich oblíbenci jim momentálně příliš radosti nedělají. Po prohře  0:3 ve Velkých Pavlovicích klesli na předposlední místo v tabulce a v neděli od 15:30 mohou jen překvapit, jelikož hostí třetí Kyjov.

Ve stejnou dobu jako v Kosticích začíná i souboj Hustopečí a lanžhotského B–týmu. Zatímco Lanžhot si připsal teprve v minulém kole první výhru a je předposlední, Hustopeče se dlouhodobě nacházejí v klidném středu tabulky. Navíc je může zdravě nabudit fakt, že naposled potrápily lídra tabulky z Lednice, kterému ale nakonec podlehly 0:1.

Při pohledu na nejvyšší okresní fotbalovou soutěž zaujme jistě zápas třetího Zaječí s vedoucími Cvrčovicemi. Oba týmy si v minulém kole připsaly jasné výhry o tři branky, v případě vítězství domácího celku by se tento mohl dostat jen bod za svého nedělního soupeře. Utkání začíná v 15:30.

Hodovní fotbal

Na své si přijdou i fanoušci fotbalu v Charvátské Nové Vsi. Ti se na fotbal musí vydat už v neděli v deset hodin dopoledne, jelikož odpoledne se budou veselit na krojových hodech. Snažit se budou muset fotbalisté, jelikož od hodovního utkání se nečeká nic jiného než domácí vítězství. Charvátská Nová Ves po velmi dobrém vstupu do sezóny klesla až do poloviny tabulky. Nyní chytá druhý dech, což potřebuje potvrdit výhrou nad osmými Novosedly.