Galavečerem před zaplněným sálem provázel ostřílený moderátor Miroslav Strouhal. Vítězem hlavní kategorie ankety, do nějž se zapojili zástupci z téměř čtyřiceti klubů, se stal šestatřicetiletý útočník a kapitán SK Rakvic Kamil Prachař.

Zkušený rakvický forvard, který si v minulosti zahrál Moravskoslezskou fotbalovou ligu za Tatran Poštornou, je stálící rakvického celku a součástí útoku. Známý je pro svůj přátelský přístup k ostatním a klidnou povahou, na kterou před vyhlášením upozornil i moderátor Strouhal. „V tomto fotbalovém věku už mě stejně nic nerozhodí,“ usmál se Prachař a dodal, že občas umí zvýšit hlas v kabině. „Je to individuální. Na někoho je třeba zvýšit hlas, někdo potřebuje spíš podpořit,“ dodal Prachař.

Na druhém místě se umístil kanonýr z Velkých Bílovic David Ferbar, který v podzimní části sezony nasázel čtrnáct gólů a vévodí střelecké tabulce I. B třídy skupiny C. Třiadvacetiletý útočník tak o stupínek vylepšil loňskou třetí pozici. Na té letos skončil kapitán Moravanu Lednice Tomáš Wolgemuth.

Vyhlášení trojice fotbalových králů okresu bylo vrcholem takřka dvou a půl hodinového večera, při němž zástupci okresního fotbalového svazu ocenili celkem 34 fotbalistů různého věku, trenérů a funkcionářů. Nejlepší fotbalistkou okresu se stala Sabina Osičková, která hraje ženskou Moravskoslezskou divizi za Velké Pavlovice.

Několik stovek lidí netradičně ve středu před polednem navštívilo břeclavskou Ice Bors Arenu. Uskutečnil se tam jubilejní 25. ročník sledovaného hokejového souboje tamějších maturantů gymnázia proti jejich vyučujícím.
Maturanti znovu vyzvali své vyučující. Duel skončil smírně

Většina oceněných se do divadla dostavila. V sále se objevili zástupci okresního fotbalového svazu, starostové z různých obcí okresu, jedním z předávajících byl i bývalý profesionální fotbalista Vladimír Malár z Hrušek. Někdejší hráč Slovácka, Zlína, ale také Sparty usiluje v aktuálním ročníku o husarský kousek. Pokud se mu podaří v dresu Velkých Bílovic v I. B třídě skórovat, bude se moct pochlubit tím, že vstřelil gól v každé soutěži od IV. třídy až do první ligy. Chybí mu už jen zářez z nejnižší krajské soutěže. „Dokud zatočím doleva a doprava, tak o ten gól v I. B třídě budu usilovat. I kdyby mě měl Ferbar (spoluhráč z Velkých Bílovic, pozn. red.) donést na rukou k penaltě,“ rozesmál publikum Malár, jenž většinu podzimní části sezony vynechal pro zranění.

Bylo znát, že nejvíce se v uplynulém roce z okresních týmů dařilo Sokolu Lanžhot, který suverénně vévodí krajskému přeboru. „Držíme vám palce, ať se dostanete do divize a na vašem krásném stadionu se taková soutěž udrží,“ zopakoval několikrát v průběhu večera Strouhal, jenž některým zástupcům klubů dával na pódiu Lanžhot za vzor.

Fotbalová jedenáctka 2017:
1. Kamil Prachař (SK Rakvice)
2. David Ferbar (TJ Velké Bílovice)
3. Tomáš Wolgemuth (Moravan Lednice)
4. Milan Žaloudek (Slavoj Velké Pavlovice)
5. David Michna (Sokol Krumvíř)
6. Jaroslav Hílek (Sokol Lanžhot)
7. Radek Nevěděl (SK Vranovice)
8. Ondřej Kabrhel (FK Valtice)
9. Michal Blinkal (Sokol Hrušky)
10. Tomáš Zlámal (FK Moravská Nová Ves)
11. Lukáš Ianosteac (MSK Břeclav)

Fotbalistka roku:
Sabina Osičková (Slavoj Velké Pavlovice)