„Neumíme na ně dlouhodobě zahrát, jejich agresivní styl nám prostě nesedí,“ začal hodnocení zápasu trenér MSK Vladimír Michal.

Za krásného počasí začaly oba týmy aktivně. První desetiminutovku měl ze hry více Frýdek, tu druhou zase hostující Břeclav. Ani jeden z týmů si však nevypracoval vyloženou šanci a ani ze standardních situací nezahřmělo. V 17. minutě poprvé protáhli Břeclavští domácího brankáře Lužného, prudká střela ale mířila nad branku.

Jednu z mála tutovek severomoravanů zneškodnil ve 34. minutě skokem k tyči Prokop. Radost domácím však zkazil jen na chvíli. Jen o pár minut později už totiž mohl jen sledovat, jak domácí záložník Biolek vstřelil hlavou úvodní branku zápasu. Skončila tak více než třísetminutová neprůstřelnost brankáře MSK Lukáše Prokopa. „Dovolím si říct, že v první půli jsme byli lepším týmem, ale vlastními chybami jsme se šanci na body připravili. Gól jsme dostali po zbytečné ztrátě míče, pak jsme neuhlídali centr a dostali branku, která soupeře postavila na nohy,“ vyčítal svým svěřencům na dálku Michal. Do půle už hosté nedokázali na domácí trefu odpovědět, a tak odcházeli do kabin jednobrankovým mankem.

Hosté zareagovali na nepříznivý stav z první půle střídáním univerzála Koblera. Na jeho místo přišel slovenský útočník Bielčik. Tento tah se vak hostům spíše nevyplatil. Možná, že ve 48. minutě ve skrumáži před bránou právě Kobler chyběl. Nikdo z hostujících hráčů nedokázal odkopnout balon do bezpečí, až se k němu dostal domácí forvard Soukup a podruhé překonal Prokopa. „Druhé brance zase předcházela hrubka Lysoňka. Místo abychom se pokusili výsledkem něco udělat, hned po poločase dostaneme branku. Pakuž to blo proti domácím těžké,“ krčil rameny kouč MSK.

V té chvíli se probudily i více než čtyři stovky diváků, kteří přes nevýrazné jarní výsledky Frýdku na fotbal zavítaly. Diváci mohli sledovat, jak se břeclavský tým pomalu vytrácí ze hřiště. Domácí hráči nechávali vyniknout především Prokopa. Ten po hodině hry zlikvidoval únik Prokeše a o pár minut později bravurně zabránil třetí brance ve své síti, když na něj pálil Soukup.

Šanci vstřelit kontaktní branku měl v 74. minutě David Bielčik, ale jeho lob ze strany skončil jen na horní síti Lužného branky. Gólu se fotbalisté Břeclavi nakonec přece jen dočkali, ale radost z něj jim zkazil v 84. minutě pomezní rozhodčí zvednutým praporkem. Tři body tak zůstaly na severu Moravy. Břeclav po sobotní prohře klesla dočasně na osmé místo.

„Po třech výhrách už jsme si asi mysleli, že vítězství přijde samo. Zase jsme tvrdě dopadli na zem,“ zakončil hodnocení zápasu břeclavský trenér.

FK Frýdek-Místek – MSK Břeclav 2:0 (1:0)

Branky: 38. Biolek, 48. Soukup
ŽK: Crla, Michal, Bielčik, Jakubovič (všichni MSK)
Diváků: 430
Rozhodčí: Antoníček – Machálek, Páral
Sestavy:
FK Frýdek-Místek: Lužný – Grossmann (84. Junga), Švrček ,Hrdlička, Staněk, Literák – Cesnek, Kerbr, Biolek – Prokeš (89. Fromelius), Soukup (80. Chýlek)
MSK Břeclav: Prokop – Lysoňek, Michal (87. Chromeček), Crla, Filip – Kobler (46. Bielčik), Simandl, Dvořák ©, Navrátil (71. Jakubovič) – Hesek, Pulkert