Během dvoudenního víkendu se tu k přátelskému utkání sešlo dvacet čtyři družstev nejen z Hustopečí a okolí ale převážně z Brna. Nechyběli ani krajští přeborníci jako Slovan Brno B. Právě s nimi se pořadatelský oddíl TJ Agrotec oddíl malé kopané Digipoint vytáhl, když v sobotním skupinovém utkání uhrál remízu 2:2, a to hraje o dvě třídy nižší soutěž.

„Na začátku jsme byli parta kluků z Hustopečí, která si hrála fotbálek na místních hřištích. Jednou někdo z hecu řekl, „pojďme hrát skutečnou soutěž“, tak jsme se přihlásili a začali jsme hrát třetí brněnskou třídu. Postoupili jsme do druhé třídy, kterou hrajeme zhruba pět let,“ zavzpomínal kapitán pořádajícího oddílu Aleš Kalců.

„Pořád hrajeme hlavně pro zábavu ale nějaké ambice máme. Určitě se chceme udržet v druhé třídě, ale myslíme i na postup,“ dodal vedoucí mužstva Pavel Nečas.

„Ze začátku sezony jsme to měli dobře rozehrané, drželi jsme se na prvním a druhém místě, teď jsme spadli na čtvrté z celkových šestnácti družstev. Uvidíme jak rozhodne podzim, možná postoupíme do první třídy,“ přeje si Kalců.

Radost ze hry potvrzují slova obou vedoucích mužů družstva. „Je to kouzelná hra, líbí se nám, že člověk má častěji balón u nohy, je stále ve hře a je tu dobrý kolektiv, užijeme si tak i spoustu srandy.“

Vitězem Novoročního turnaje se stal tým Kormidlo Brno, který ve finále porazil Slovan Brno „B“ výsledkem 1:0. Boj o třetí misto mezi Home Creditem Brno a mužstvem Kvasaco Vacenovice skončil remízou 3:3 a na pokutové kopy zvítězil Home Credit Brno a skončil tak na třetím mistě.

Pořadatelský tým Digipoint Hustopeče postoupil až do čtvrtfinále, kde ale nestačil na hráče Kvasaco Vacenovice a prohrál těsně 2.3. V celkovém pořadí skončil na 5. - 8. místě.

Individualní ocenění získali: M. Nedvědický z týmu Kvasaco Vacenovice jako nejlepšíi brankář turnaje, J. Kopunec z týmu Kormidlo Brno jako nejlepší střelec (6 branek), R. Klusák z týmu Kormidlo Brno jako nejužitečnější hrač finále a V. Mrázek z týmu Slovan Brno „B“ jako n