Iráčan Hussein nepřesvědčil o tom, že by na něj mohla být naložena tíha zodpovědnosti na tak důležitém místě sestavy, a do hry se znovu vrátilo jméno dlouholeté opory Davida Gally.

David Galla byl na podzim limitován zraněním kolena a jeho výkony samozřejmě nemohly být stoprocentní.
Proto byla v prosinci spolupráce s Davidem přerušena s tím, že si může hledat angažmá.

Po posledních ne příliš přesvědčivých výkonech současných adeptů na post brankářské jedničky se trenér Fryš rozhodl znovu jej oslovit, když jediným kritériem návratu je zdravotní stav.

Prohlídka u lékaře mužstva pana Novotného ukázala, že portiéro MSK může absolvovat bez problému jak tréninkovou, tak i herní zátěž a ve středu proti Bystrci již David hájil branku Břeclavi (a dokonce s čistým kontem).

Dalším kvalitním hráčem, který posílí modrobílý celek, se stal šestadvacetiletý Juraj Jakubovič, který má za sebou dost bohatou kariéru.
Začínal v rodné Senici, aby se v Dubnici dopracoval od mládežnických kategorií k pěti prvoligovým startům za A mužstvo Dubnice.

V Česku hrál ve Varnsdorfu, v hanáckém FK Olomouc a Velkých Losinách, a přestože se jedná o defenzivního hráče, předchází jej pověst střelce důležitých branek.

Do Břeclavi přichází na přestup a doufejme, že tým MSK získal dalšího výborného kmenového hráče.
Do Břeclavi v tomto přestupním období přichází, tentokrát na hostování, i hlohovecký odchovanec Kamil Koryčánek.

V mládežnických kategoriích působil tento devatenáctiletý mladík ve Slovácku a Šardicích a je to velmi pracovitý a bojovný krajní záložník.
S týmem trenéra Fryše se připravuje i nadějný dorostenec Ivan Menšík, jenž vykazuje obrovský pokrok.

V jeho případě vyrůstá pro MSK na místo stopera nebo levého obránce další zajímavý fotbalista.
Také devatenáctiletý střední záložník Pavel Lakatos, hrající na podzim za B mužstvo, vykazuje známky zlepšení a trenér Fryš mu v kádru A mužstva předvídá slibnou budoucnost.

Další možnost prověřit kvality a šířku svého kádru bude mít břeclavský klub již dnes. Od 15:00 hodin přivítá na hřišti v Poštorné druholigový Třinec.

RADEK RABUŠIC