Velké Pavlovice – Bořetice 3:0

Bořetice zůstanou i po čtvrtém kole na posledním místě tabulky na zimním fotbalovém turnaji v Břeclavi. V sobotu nestačily na Velké Pavlovice, přestože ty hrály více než poločas o desíti. Na porážce Celticu 0:3 měl největší zásluhu velkopavlovický Záblacký, který se trefil dvakrát.

„Spokojený mohu být jen s výsledkem, ne s hrou. Znovu nás trápila koncovka, bylo to o neproměňování šancí. Než jsme si vedení pojistili, mohli jsme i prohrát, kdyby soupeř proměnil pár svých šancí. Utkání však nemělo valnou úroveň, soupeř nás neprověřil tak, jako mladí fotbalisté Břeclavi," hodnotil zápas velkopavlovické trenér Luděk Šefránek.

Kvůli marodce a jarním prázdninám přijely Bořetice do Břeclavi jen v jedenácti hráčích a hrát na kraji zálohy musel nakonec i trenér Michal Škrabko.

Ani přátelské utkání rivalů z I.A třídy nebylo zcela klidné. Sudí musel hru často přerušovat kvůli faulům a nezvykle vytáhl i červenou kartu, když mu velkopavlovický kapitán Vašek. Od plic řekl, co si myslí o jeho rozhodování a na zbytek utkání se musel už jen dívat z pod deky. „Nepřísluší mi kritizovat sudího, každý může mít někdy špatný den. Kapitán se ale měl udržet," krčil rameny Šefránek. Ani to ale Slavoj výrazněji neoslabilo, a ten šel díky Záblackému v polovině první půle do vedení.

Ve druhém poločase se hrálo převážně na polovině Bořetic, přesto měl Celtic minimálně tři dobré střelecké příležitosti, ale všechny ztroskotaly na brankáři Slavoje Pěgřimovi, kterého balony vyloženě trefovaly. Kdyby je za stavu 0:1 proměnil, mohlo utkání vypadat jinak.

„Radim je hráč Moravské Slávie Brno a vypomáhal nám, když oba mladí brankáři odjeli na hory. Žertovali jsme, že ho koupíme, když jako první brankář na turnaji nedostal gól," smál se kouč Slavoje.

Takto už se ale trefovali jen fotbalisté Velkých Pavlovic. Ti si své gólové pojistky nechali až na samý závěr zápasu. V 85. minutě podcenil střelu Záblackého z velkého úhlu brankář Otáhal, a ta skončila přesně na vzdálenější tyči. V poslední minutě pak uzavřel skóre z levé strany Luboš Sladký.

Sekule – MSK Břeclav U19 2:1

Devatenáctka Břeclavi si připsala další těsnou prohru a v tabulce je až pátá. „Poločas jsme mohli vyhrát i 3:1, ale dali jsme jen jednu branku. Soupeř hrál zataženě, těžko jsme jeho obranu dobývali. Vyrovnání přišlo po naší chybě v obraně, při rohovém kopu jsme nepokryli útočníky. A když jsme se snažili strhnout vítězství na naši stranu, utekl soupeř dvanáct minut před koncem a vsítil rozhodující branku na 1:2," mrzelo kouče dorostu MSK Luďka Zlámala.

MSK Břeclav „B" – Tvrdonice 2:1

Čtvrtou výhru na turnaji si naopak připsalo i béčko Břeclavi. Na výhru s Tvrdonicemi se však pořádně nadřelo. „Naše hra nebyla dobrá, projevila se i únava dorostenců po soustředění. Měli jsme jich v sestavě hned pět a k tomu velkou marodku. Zodpovědně jsme ale bránili a do poločasu šli dovedení 1:0 díky Krutákovi," poznamenal trenér béčka MSK Ivan Dvořák starší.

Tvrdonice sice po změně stran srovnaly, ale Sasínek dokázal vrátit vedení na stranu béčka Břeclavi.

Mikulčice – Gbely 2:5

Průběžná tabulka po 4. kole:

1. Gbely 15 (5 zápasy)
2. Břeclav B 12 (4 zápasy)
3. Sekule 9 (5 zápasy)

4. Vel. Pavlovice 6 (4 zápasy)

5. Břeclav U19 3 (3 zápasy)
6. Mikulčice 3 (4 zápasy)
7. Tvrdonice 3 (5 zápasy)
8. Bořetice 0 (4 zápasy)