„Začátek utkání byl takový vlažnější, do sestavy se nám totiž vrátili obránci Frátrič s Lysonkěm a chvíli se rozkoukávali. Stále nejsme vzadu pořádně sehraní, ale obranu nám zkvalitnili a další se uzdravují. Mužstvo ještě nedostalo tu finální tvář, ale směrem dopředu jsme hráli přesně to, co jsme chtěli, tedy kolmice na útočníky," popisoval břeclavský trenér Milan Valachovič své pocity z úvodu zápasu.

Téměř půl hodiny ho jeho svěřenci napínali, než prorazili obranné valy o soutěž níž hrající Líšně. Brňané si je vlastně prorazili sami. Ve 25. minutě totiž jeden z obránců po rohu Simandla hlavičkoval do vlastní sítě. „To nás nakoplo, pak už se mi projev mužstva líbil," přiznal trenér MSK.

Jeho svěřenci přidali do poločasu ještě další dvě branky. Další kolmice vyslala na zteč útočníka Jukla, ten ještě vrátil míč pod sebe na Sasína, a bylo to 2:0. Těsně před odchodem do kabin sice přišlo snížení Líšně ze standardní situace, když hlavičkoval za záda Prokopa zcela nekrytý hráč hostí. Jenže hned z rozehrávky vrátil Břeclavi dvoubrankové vedení Jukl.

I po obrátce byli domácí aktivnější, přestože se na trávník v Lesní ulici spustil déšť. Taktika s kolmicemi nadále fungovala a Radek Sasín tak zaznamenal pohodlně hattrick. Celkem dal třiadvacetiletý útočník v deseti přípravných zápasech sedm branek, což je výborná bilance. Tím spíš, že se v zimě přesunul z hrotu útoku spíše do zálohy.

„Mohli jsme dát ještě další branky, ale Lapeš ani Levčík ve svých tutovkách neuspěli. V momentě, kdy jsme jasně vedli, jsem vzadu prostřídal a Líšeň dokázala snížit. Byly to zbytečné branky. Musíme zapracovat hlavně na bránění standardních situací, třetí gól jsme dostali od Líšně opět po rohu. A ty má Opava smrtící, na to bychom mohli za týden v lize krutě doplatit. Na tréninku se tomu budeme věnovat," slíbil Valachovič.

„Příští týden začíná pro Valachovičovy svěřence mistrovská soutěž. Břeclavané zajíždí na horkou půdu Opavy, adepta na postup do Fotbalové národní ligy. Navíc pod umělé osvětlení a před výbornou diváckou kulisu. „Sestava by mohla vypadat, jako ta proti Líšni, otazníky tam ovšem stále jsou. Hlavně v obraně. Záleží také, jak budou vypadat zranění obránci Šilinger s Brunovským. Ty bych v základní sestavě rád měl. Uvidíme za týden," dodal skepticky břeclavský kouč.

MSK Břeclav – SK Líšeň 5:3 (3:1)

Branky: Sasín 3, Jukl, vlastní – Široký, Šumbera, Čampa

Sestava MSK Břeclav: Prokop – Šenk (Hloch), Benetka, Frátrič, Lysoněk (Morozov) – Levčík – Simandl, Sasín, Paděra, Lapeš – Jukl (Kočiš).