„Nevěděli jsme moc, co od Sparty čekat. Soupeři jsme toho v prvním poločase moc nedovolili, což je dobře. Na druhou stranu nás ani moc neprověřili. Ale myslím, že se sestava vykrystalizovala a hlavně střed zálohy se jeví hodně slibně. Paděra, Simandl i Šenkeřík dokáží dát Pospišovi nebo Carvalhovi ty správné finální přihrávky. Také jsme rádi, že se střelecky prosadili ti hráči, kterým se dařilo i proti Hodonínu. Útočná síla se zdá být nachystaná," zamyslel se nad ideální jedenáctkou asistent trenéra MSK Michal Škrabko.

Ambiciózní Brňané, kteří v létě odmítli postup z krajského přeboru do divize, dokázali držet s Břeclaví krok jen necelou čtvrthodinu. Pak začali tvořil v rozehrávce obrovské hrubky a domácí se tak snadno dostávali k balonu i do šancí. Skóre otevřel domácí Pospiš, který udělal ve vápně kličku, zbavil se obránce a po zemi prostřelil brankáře hostí. Druhá branka MSK byla učebnicová a potěšila oko snad každého diváka. Domácí si pětkrát vyměnili balon na jeden dotek Carvalho s pomocí tyče navýšil vedení Břeclavi.

Zápas se na stranu svěřenců Dvořáka se Škrabkem definitivně zlomil deset minut před koncem první půle. Ve 37. minutě nastřelil Paděra jen Simandla, kapitán MSK se s míčem obtočil a přesně zavěsil. Hned za minutu Pospiš zvýšil na 4:0 a hattrick zkompletoval třiadvacetiletý hrotový útočník už ve 40. minutě. „Rozhodně jsme zlepšili přechodovou fázi, už to nebyly náhodné útočné akce, ale promyšlené přihrávky a padaly pěkné branky," komentoval Škrabko pohled na trávník.

V závěru první půle byl za zbytečný faul před vápnem ze hřiště vykázaný Fojtík, ale jelikož se jednalo o přátelák, v poločase jeho místo nahradil Košut a přesilovka hostů tak byla jen několikaminutová.

Hosté s sice v kabině řekli, že začnou hrát, jako by byl stav 0:0, ovšem rozdíl dvou soutěží byl i nadále znát. Domácí se dlouho nemohli dostat k přímému ohrožení Prokopa. Naopak na druhé straně byl neustále při chuti Pospiš, který v 54. minutě přidal svůj čtvrtý gól, když se prosadil při přečíslení dvou na jednoho prudkou střelou z vrcholu velkého vápna.

Zápas se postupně začal měnit v exhibici domácího celku. Po hodině hry nastřelil Pospiš břevno. To ho ale mrzelo jen chvíli. Střelecký prach mu nezvlhl a za pár sekund přidal další tvrdou střelou z pravé strany svou pátou branku.

Hosté se přeci jen dočkali čestného úspěchu. Poté, co Břeclavané vystřídali většinu hráčů základního kádru, se síly vyrovnaly. V 70. minutě chybovali stopeři MSK i střídající brankář Bohunský a hostující útočník dvacet minut před koncem snadno zakončil do opuštěné branky.

Celý zápas odehrála i jedna z dosud neznámých akvizic MSK. „Trénuje s námi mikulovský odchovanec Martin Levai. Je to šikovný dvacetiletý záložník, který prošel Zbrojovkou i reprezentací do osmnácti let. Měli bychom se s ním snad dohodnout," dodal Škrabko.

Širší kádr MSK nyní čítá osmadvacet jmen, trenéři nyní musí rozhodnout, kdo se vejde do dvacítky hráčů pro áčko, a kdo začne sezonu v I.A třídě v dresu rezervy MSK.

Příprava
MSK Břeclav „A" – FC Sparta Brno (KP) 7:1 (5:0)
Branky MSK: 12., 38., 40., 54. a 60. Pospiš, 27. Carvalho, 37. Simandl
Střely na bránu: 13:7 (v půli 8:2)
Rohy: 6:3 (4:1)
Diváků: 75
Sestava Břeclavi: Prokop (65. Bohunský) – Fojtík (46. Košut), Klusák (46. Svoboda), Sedlo, Sycha (65. Ulehla) – Levai, Paděra, Simandl (K) (65. Wallisch), Šenkeřík (65. Simonyi), Carvalho (46. Lapin) – Pospiš (65. Bílek)