„Po posledním prohraném zápase se Spartou Brno zápase následoval důrazný pohovor a trestný trénink. Asi to zabralo. Kluci k zápasu přistoupili úplně jinak. Takto si představuju chuť hrát fotbal, dát do toho srdíčko. Tak kdyby to bylo v každém utkání, bylo by to skvělé. Kluci ukázali, že fotbal hrát umí," potěšilo břeclavského trenéra Karla Bečku.

Cestu za zlepšením reputace po prohře s týmem z krajského přeboru začali Břeclavané dobře, když se po nahrávce Wallische dostal do šestnáctky Pospiš a obstřelil špatně postaveného brankáře hostí. Za tři minuty ale mohlo být vyrovnáno. To se prodral do zakončení jeden z útočníků hostí a Dobšíček musel ve vápně zatáhnout za záchrannou brzdu. Nařízenou penaltu ale hosté neproměnili, Prokop střelu vystihl a vyrazil na roh.

Zanedlouho přišla pro Vyškov další rána. Aut Simandla propadl až do vápna k nikým nehlídanému Giertlovi, který s nabídnutou šancí nepohrdl a zvýšil na 2:0. Vyškov se ale po půlhodině dostal na dostřel. Urbančok si kličkou poradil s obráncem i brankářem MSK a chladnokrevně snížil.

„Vyškov je pro nás dobrou prověrkou, v lize už jsme oba vzájemné zápasy odehráli, tak jsme před sebou nemuseli nic tajit," připomněl břeclavský trenér podzimní prohry 2:5 v prvním a 0:4 v poslední podzimním kolem MSFL.

Břeclav i po změně stran velmi dobře napadala a získávala cenné balony. Z toho vyplynula i třetí branka Břeclavanů. Pospiš vystihl rozehrávku Vyškova a sám před brankářem se nemýlil. Pak mohl s klidným svědomím vystřídat.

Vyškov se ale z chyb nepoučil, obrana byla hodně děravá. Třikrát se na brankáře Vyškova řítil střídající útočník Horváth, ale ani jednou nedokázal uspět. Dvakrát jej brankář Kollár vychytal, potřetí skončil lob těsně vedle tyče. Neuspěl ani Sycha po výborné Horváthově přihrávce před poloprázdnou bránu. Trefil totiž obránce.

„Ve druhé půli jsme mohli dát branek více, ale když se podívám zpět, tak jsme za poslední tři zápasy dali jen jednu branku, takže se třemi proti Vyškovu musíme být spokojení. Hlavní je, že kluci dokázali zastoupit své zraněné spoluhráče a vydřeli vítězství," dodal Bečka, jemuž chyběl Hloch, Dvořák, Zezula, Klusák a Lošťák.

Vyškov, jenž měl v závěru o něco více sil, nakonec těsně před koncem přece jen vyzrál na pozornou břeclavskou obranu, ale na víc než snížení na konečných 2:3 už to nestačilo.

MSK Břeclav – MFK Vyškov 3:2 (2:1)
hráno v Sedleci

Branky: 16. Pospiš, 21. Giertl, 50. Pospiš – 30. Urbančok, 88. Holub

Diváků: 50

Sestava Břeclavi: Prokop – Sycha, Dobšíček, Paděra, Košut – Jurčík, Simandl (K), Giertl, Wallisch – Tetur, Pospiš (55. Horváth)

SOUPISKA MSK BŘECLAV – JARO 2015:

– Brankář: Lukáš Prokop (1989), Dominik Kunický (1996).
– Obránci: Jakub Dobšíček (1993), Tadeáš Zezula (1993), Stanislav Klusák (1984), Ivan Dvořák (1978), Filip Lošťák (1995), Tomáš Košut (1996), Jan Hloch (1995).
– Záložníci: Pavel Simandl (1987), Ondřej Paděra (1988), Lucas Carvalho de Serra (1994), Matěj Wallisch (1995), Pavel Jurčík (1994), Milan Sycha (1994), Vladimír Smirnov (1993).
– Útočníci: Tomáš Pospiš (1992), Ivo Tetur (1996), Antonín Horváth (1987), Pavol Giertl (1987).
– Trenér: Karel Bečka, asistenti trenéra: Libor Snopek a Ivan Dvořák st., trenér brankářů: Josef Obal, vedoucí mužstva: Radim Hübner, lékař: MUDr. Milan Novotný, masér: Richard Zeman, výkonný ředitel: Martin Maťašovský.
– Přišli: Giertl (na přestup z Zebbug Rovers-Malta), Pospiš (návrat do mateřského klubu z Komárna), Sycha (hostování Velké Bílovice, předtím Bořetice), Lošťák (z B-týmu), Klusák (hostování ze Slatiny, předtím Rosice), Košut a Kunický (oba z dorostu)
– Odešli: Zádrapa, Kugler, Kunc (všichni konec hostování ze Zbrojovky Brno), Prinz (Rosice), Lapeš (Znojmo), Šenk (Rakousko), Tcybrov (návrat do Ruska)