Prohra s Třebíčí, která v uplynulém ročníku divize skončila na čtvrtém místě, neznamená žádnou tragédii, ale defenzivní hra v tomto utkání dává důvod k zamyšlení. Snad to byl jen ojedinělý výpadek a za týden na Baníku bude všechno jinak.

Na druhé straně byl výkon záložní řady a útoku Břeclavi velmi solidní a mnoho akcí břeclavských fotbalistů jako by vypadlo z učebnice kopané.

Prvním signálem, že obránci MSK nejsou ve své kůži, byla akce domácích ze 3. minuty. Míč se přes pravou stranu obrany dostal k volnému útočníkovi Třebíče, jenž obešel i brankáře Hladkého a střelu do prázdné branky musel zastavit až obětavý zákrok Marka Demjanoviče. První branka utkání padla z penalty za faul Ivo Michala na domácího hráče. A když se neujaly krásné střely Ivana Dvořáka, šlo se do kabin za stavu 1:0 pro Třebíč.

I po změně stran pokračoval výborný výkon břeclavského týmu s okénky v obraně. Na dobré hře MSK měl suverénně největší podíl skvěle hrající Ivan Dvořák a i domácí diváci byli jeho hrou doslova okouzleni (bohužel se v jednom souboji lehce zranil a až další dny ukáží, jak vážné jeho poranění bude).

V 55. minutě srovnal na 1:1 Lukáš Svoboda po centru Martina Ivančice. O sedm minut později chyboval Ivo Michal a domácí šli znovu do vedení. V 74. minutě byla k vidění krásná akce v podání Ivana Dvořáka a Lukáše Svobody, na jejímž konci byl druhý gól v síti Třebíče. Bohužel obrana Břeclavi si vybrala ještě jednu slabší chvilku v 78. minutě - 3:2.

A na třetí gól v Hladkého síti již fotbalisté MSK odpovědět nedokázali. Přípravné zápasy jsou od soboty minulostí a za týden přijde na řadu ostrý start do třetí ligy. V neděli 9. srpna v 16:00 se fotbalisté MSK představí na Bazalech proti domácí juniorce Baníku Ostrava.

Třebíč - Břeclav 3:2 (1:0)
Branky: 20. Burda (pen.), 62. Koníř, 78. Pospíchal – 55. Svoboda, 74. Dvořák
Sestava MSK Břeclav: Hladký – Michal (76. F. Hakala), Doležal, Schwarz (68. Menšík), Demjanovič – Koryčánek, Dvořák (81. Michal), Simandl, Jakubovič (59. Dolíhal), Ivančic – Svoboda; trenér Jiří Fryš;

Autor: Jozef Vodrážka