Jednatřicetiletý brazilský forvard ale v žádné podobné destinaci nezakotvil, jeho kroky vedly do Mikulova, účastníka krajského přeboru.
Bývalý hráč Zlína, který si v dresu bratislavské Artmedie zahrál slavnou Ligu mistrů, přichází pod Pálavu na přestup. „Když jsem prvně zaslechl jeho jméno, myslel jsem, že je to žert,“ přiznal s úsměvem kouč Mikulova Milan Volf.

„Byla to náhoda. Zastavil se u mě trenér Bavor Valachovič. Dali jsme se do řeči, on se mně potom zeptal, jestli nepotřebuji útočníka. Fábia měl dokonce s sebou, seděl v autě a čekal,“ líčil kormidelník Pálavy.
Hráči Mikulova se poté nestačili divit, kdo mužstvo posílil. „Ptali se na to, jaké je to hrát Ligu mistrů,“ podotkl Brazilec. A pocity? „Je to něco úžasného nastoupit proti Interu Milán nebo Celticu,“ zavzpomínal si.

Cesta zkušeného útočníka do Mikulova byla ale plna překážek. „Měli jsme problémy s jeho registrací. Ale Zlín nám vyšel vstříc, takže po čtrnácti dnech jsme dotáhli přestup do konce,“ oddechl si Volf.
Rodák ze Sao Paula měl navíc povinnosti v týmu Helas Kagran, který hraje čtvrtou nejvyšší rakouskou soutěž. „Chtěli po mně, abych dával čtyři branky za zápas. To nebylo splnitelné. Jsme rád, že to hostování tam skončilo,“ pochvaloval si Gomes.

U jižních sousedů se mu totiž začalo po kopané stýskat. „Šel jsem tam kvůli rodině, protože jsem dojížděl na zápasy z Trnavy. Ale udělal jsem chybu. Běhalo se jen za balonem,“ posteskl si.
V kabině aktuálně čtrnáctého celku krajského přeboru se ale také pravděpodobně nikterak dlouho neohřeje.
„Jsem ještě mladý, chtěl bych si zahrát první nebo druhou nejvyšší soutěž,“ zasnil se Gomes. „Ale do zimy u nás určitě zůstane,“ zdůraznil trenér Volf.