Bořetičtí však vzali oslavy po svém a rozhodli se vést v odlehčeném duchu. „Bude se oslavovat i postup Celticu Bořetice z krajské soutěže do soutěže okresní, kde klub skončil ve IV. třídě ,díky' fotbalovému svazu. V podzimní části loni obsadil Celtic v tabulce druhé místo a i když v jarní části prohrál všechny zápasy, končil ve středu tabulky a tak nemusel spadnout až na úplné dno," prohlásil ironicky Václav Petrásek ze spolku recesistické republiky Kraví hora.

Bývalý starosta Bořetic poté pokračoval. „Velmi to připomíná akce kravihorských recesistů a bude to zapsáno v historii fotbalu v Bořeticích zlatým písmem. Občané drží svým fotbalistům palce, aby se znovu prokopali až do krajských soutěží," dodal Petrásek.

Oslavy začnou v sobotu ve čtrnáct hodin na hřišti turnajem uličních jedenáctek. Děti si mohou užít různé soutěže a skákací hrad. Dospělí si přijdou na své při ochutnávání vín.

Starší než Celtic

Zaječský Sokol vznikl ještě o deset let dříve než Celtic. První fotbalisté ze Zaječí vstoupili na hřiště na podzim roku 1945. Zástupci klubu připravili pro akci k výročí celodenní program. Začne v deset hodin dopoledne. „Děti se budou moci vyzkoušet dovednostní soutěž, takzvanou fotbalovou abecedu," přiblížil jednatel klubu Josef Ševčík.

Odpoledně bude patřit dospělým. Ve třináct hodin začne pouliční turnaj čtyř mužstev. Po jeho skončení přijde na řadu ocenění zasloužilých představitelů klubu. „Pamětní listy předá fotbalový internacionál Pavel Hapal," upozornil Ševčík na přítomnost bývalého hráče pražské Sparty, který se v současnosti věnuje trénování. Program zakončí od osmnácti hodin diskotéka.

Sokol Zaječí nyní hraje okresní přebor. „Klub je v dobré kondici. Kromě A mužstva hraje i B tým. Rovněž si nemůžeme stěžovat na nedostatek dětí. Máme tým žáků i dvě mužstva přípravky," uzavřel Ševčík.

VÁCLAV PETRŮ