Lepší start si těžko mohl vysnít. Forvard fotbalové juniorky, který přišel z Městského sportovního klubu Břeclav FC Vysočina Jan Veselý vystřílel ve své premiéře důležité vítězství. V úvodním jarním kole MSFL se pod cennou výhrou 4:1 nad Lipovou podepsal třemi góly.

První mistrák v jihlavském dresu, hned hattrick a velice důležité vítězství. Povedenější start si mohl Jan Veselý, který hostuje na Vysočině z Břeclavi, jen stěží přát. „To určitě. Jsem strašně spokojený, že to tak vyšlo. Nic lepšího nemohlo přijít,“ rozplýval se „zabiják“ Lipové, která si z Jihlavy odvezla prohru 1:4.

Na první jeho úspěch se čekalo pouhých 7. minut. Na Křížův krásný nákop si zaběhl za obranu a v těžké pozici poslal míč do sítě. „Tyhle situace cvičíme na tréninku a já jsem rád, že vyšla, a ta práce se hned tak brzy zúročila,“ komentuje Veselý.

Jeho druhý úder přišel po pouhých 180 vteřinách. Netrda nadvakrát poslal míč před branku, kde se Veselý vyšrouboval nejvýš. „Už jsem myslel, že na míč nedosáhnu, ale pak jsem vyskočil, lízl ho a on tam skončil,“ usmíval se vytáhlý útočník, který hrával i za Kohoutovice.

Hattrick završil po změně stran opět hlavičkovým úderem. „Vyšla nám nacvičená standarka, nabíhali jsme do vápna tři, a opět to vyšlo na mě,“ těší forvarda Veselého.

Začátek z říše snů ovšem nepřeceňuje a euforii krotí. „Seběvědomí jde určitě nahoru, ale i tak musí člověk zůstat na zemi. Je to krásný, ale žít se v tom furt nedá. Začíná nový týden a blíží se další zápas, ve kterém bych to rád gólem potvrdil,“ má jasno kanonýr.

„A nejhlavnější je, že se vyhrálo. Jsou to důležité body,“ uzavírá.

V klubu z Vysočiny si tak mohou mnout ruce. Vytáhlý útočník, který neměl v modro–bílém břeclavském dresu na podzim jisté místo, se ukázal jako velmi platná posila, ikdyž zatím jen v rezervě jihlavského klubu.