Přestože MSK disponuje poměrně kvalitními křídelůními záložníky, má trenér Rabušic zájem o zkušeného Davida Helíska. Ten si zahrál druhou ligu v Kunovicích, poslední rok strávil mezi temperamentními Řeky. Zahrál si za třetiligový tým Lamia, který v soutěži dokázal vybojovat skvělé čtvrté místo. Ve středním Řecku měl smlouvu jen na jednu sezonu, přesto by Helísek další sezonu nezůstal.

„V Řecku je to dost divoké, hlavně co se fanoušků týče. V týmu hrálo hodně cizinců, takže to nebyl vyloženě řecký styl. Bohužel tam byly nějaké finanční problémy, klub nám dlužil peníze,“ vracel se ke svému zahraničnímu angažmá Helísek, který v řeckém týmu patřil ke členům základní sestavy. Až na jeden zápas, který vynechal kvůli kartám, naskočil do všech ligových utkání.

Příchod kvalitního křídelníka do břeclavského klubu ale není vůbec jistý. V cestě jeho příchodu totiž stojí možnost další exotické zahraniční štace.
„Sám ještě nevím. Čekám na svého manažera. Vyjednává mi angažmá v prvoligovém klubu v Kazachstánu. Do dnešního dne by se mělo rozhodnout,“ prozradil svoji možnou budoucnost hráč, který si v kunovickém dresu v jedenapadesáti druholigových startech připsal na konto i jednu branku.
Pokud by ale možnost zahrát si nejvyšší kazašskou soutěž padla, v Břeclavi by si zahrál velmi rád. „Podle mě má MSK dobrou úroveň. Je tu pěkný areál. Znám tu jen ale jen jednoho hráče, ale kvalit tu je,“ hodnotil své působení v Břeclavi fotbalista, který za nedlouho oslaví pětadvacáté narozeniny. Jeho příchod by přivítal i trenér Radek Rabušic, který si stejně jako Helísek zahrál v Řecku.

„Byla by to velmi kvalitní posila, měl by vytvářet brankové příležitosti pro útočníky. Po aklimatizaci v mužstvu by mohl patřit do základní sestavy. Samozřejmě za předpokladu, že u nás podepíše smlouvu,“ odhaluje plány s technickým křídelníkem, který by se hodil do taktiky břeclavský trenér. Ten možnou posilu stačil vyzkoušet jen jednou v přípravném zápase na hřišti Olomouckého HFK. V něm si bývalý hráč Kunovic zahrál půlhodinu, když v 60. minutě vystřídal Lukáše Svobodu.

Dnes se rozhodne, zda břeclavský tým získá kvalitní posilu do záložní řady, nebo se bude muset poohlédnout po jiné. Do začátku soutěže chce mít trenér Rabušic celý kádr zkompletovaný.