TOUHA PO PRVNÍM MÍSTU. Po ukončení posledního utkání uplynulé sezony chtěli být na špici. Na hřišti sice porazili Nikolčice, soupeř z Velké nad Veličkou ale uhrál remízu proti Lovčicím, a tak Krumvířští skončili o bod o za ním. „Sezona se vyvíjela dobře, po postupu jsme cíleně šli. Je škoda, že jsme v klíčovém utkání právě proti Velké hráli nerozhodně. Vyrovnávací gól jsme tam dostali až v nastaveném čase," ohlížel se Heča za důležitým duelem sezony.

OSLAVY. Kdo čekal bujaré veselí, s tipem se netrefil. Zatím. Krumvířští se na oslavy teprve chystají. Kdy? Do týdne, maximálně dvou. „Na velkou oslavu určitě dojde," poznamenal asistent. Zapíjet je co. Fotbalisté Krumvíře si druhou nejvyšší krajskou soutěž zahrají poprvé v klubových dějinách, jež sahají až do roku 1923. „Je to historický postup. Na to, jak jsme malá vesnice, změříme síly s většími obcemi a městy. Kyjov, Ratíškovice, Velké Pavlovice… Bude to pro nás prestižní. Po sportovní stránce dostaneme Krumvíř do povědomí," je přesvědčený Heča.

PŘEDSEZÓNNÍ CÍLE. 
V rozjetém ročníku byl postup vyhlíženou metou, ale na začátku? Tehdy byli Krumvířští opatrnější. Padaly zmínky o co nejlepším umístění, k 1.A třídě ale vzhlížel málokdo. „Loni jsme skončili také celkem vysoko, chtěli jsme to zopakovat. Pak se ale začala naše situace dobře vyvíjet, největší soupeři navíc sem tam zaváhali. Viděli jsme na postup velkou šanci, což s sebou neslo hru pod tlakem," zmínil asistent trenéra. Třetí Lovčice měly ve výsledku o jedenáct bodů méně.

OPORY. Osa týmu se táhne od stopera Romana Luskače, přes záložníka Pavla Hošu po útočníka Petra Zvoniče. Kádr jinak snese měřítko vyrovnaný. Má chuť do fotbalu.

KANONÝR. Zmínka už o něm padla. Nejlepším střelcem Krumvíře v postupové sezoně se stal Petr Zvonič, jemuž ve statistikách svítí patnáct branek. Současně ale nasbíral osm žlutých karet. Desetkrát viděl žlutou David Michna, devětkrát Pavel Hoša. Střelecky se dařilo ještě Lukáši Kobylkovi, jenž ruce nad hlavu zvedal v deseti případech.

CO JE ČEKÁ? Velký skok? Asistent Heča tvrdí, že nikoliv. Obě krajské soutěže jsou podle něj srovnatelné. V té vyšší se však Krumvíř bude cítit lépe. „Každý se tam snaží hrát fotbal. Proti nám teď soupeři hlavně betonovali, nechtěli dostat moc branek," nechal se slyšet Heča. Jaký fotbal se v 1.A třídě hraje, Krumvířští poznali v několika předchozích přátelských utkáních.

ZMĚNY V KÁDRU. Pohyb v kabině nastane, převážně směrem dovnitř. Klub chce kádr rozšířit. Jména si ale zatím nechává pro sebe, jednání pokračují. Ve hře jsou dva až tři hráči. Vyztužení se dotkne zálohy a obrany.

PLÁN PRO DALŠÍ ROČNÍK. Krumvíř se drží tradiční nováčkovské strategie – udržet se. Přesto se nechce jen krčit u dna tabulky, nabídnout hodlá pohlednou hru. „Nechceme být za otloukánky, s kvalitou našeho kádru bychom střed tabulky mohli uhrát," dodal Heča.