Radost z postupu vládne především v Uherčicích, které ještě v minulé sezoně hrály nejnižší, tedy IV. třídu. „Je to pro nás obrovské překvapení a úspěch. Do sezony jsme vstupovali s tím, že jako nováčci chceme hrát střed tabulky, neměli jsme žádné ambice," neskrýval nadšení uherčický funkcionář Michal Furch.

ZKUŠENOSTI Z BRNA

Skromný celek z Hustopečska rozhodl o senzačním postupu až v závěrečném kole, kdy dokázal zvítězit na domácím hřišti se Strachotínem v poměru 3:2. Na poslední chvíli tak díky lepším vzájemným zápasům přeskočil v tabulce dosavadního lídra soutěže z Nosislavi, který v závěrečném kole pouze remizoval.

Za nečekaným úspěchem Uherčic stojí podle Furcha především návrat brankáře Michala Dolíhala, který do svého domovského klubu přestoupil ze Slavkova. 
„V minulosti byl i náhradníkem v A týmu Zbrojovky Brno. On začal vést náš tým, řídil to zezadu a měl na nás obrovský vliv. Byl dvanáctý hráč do pole," vyzdvihl Furch přínos zkušeného devětadvacetiletého brankáře.

V okresním přeboru chtějí fotbalisté Sokola hrát důstojnou roli. „Naším cílem bude nesestoupit," přiblížil Furch ambice klubu.

Uherčice nejsou jediná obec, kde se slavilo. Fotbalisté rezervy Lednice rozhodli o vítězství ve III. třídě již několik kol před koncem, a obhájil tak loňské prvenství. Zda se rezerva Lednice podobně jako v minulém ročníku vzdá postupu, je otázkou. „Kádr zůstal pohromadě a to dávalo tušit, že budou dobří. Mají zkušené hráče, kteří umějí hrát. Vítězství se dalo očekávat, " okomentoval výhru rezervy Lednic v letošním ročníku III. třídy předseda břeclavského Okresního fotbalového svazu František Stejskal.

VÁCLAV PETRŮ