Fotbalisté Lanžhota vyhráli ve středeční dohrávce v Rousínově 4:1 a tři kola před koncem mají jistý titul v krajském přeboru a postup do divize. „Je to od těch padesátých let historický milník. Měli jsme dostatečný náskok a už nějakou dobu jsme tušili, že soutěž vyhrajeme. Navíc jsme hráli na hřišti soupeře, takže jsme to zatím nějak moc neprožili, hlavní oslavy nás čekají,“ zmínil trenér vítězného týmu Milan Valachovič.

Do nejvyšší krajské soutěže postoupil Lanžhot před třemi lety. V prvních dvou letech Sokol skončil shodně na desáté pozice daleko od předních pozic, až letní příchod zkušeného trenéra Milana Valachoviče a (zejména) slovenských posil katapultoval Lanžhot mezi krajskou elitu. „Je to hlavně práce manažera Jiřího Bartoše, který poskládal velice silné mužstvo a sehnal peníze. Hráli jsme bez nějakých výkyvů. Myslím si, že kromě zápasu na Spartě Brno jsme byli ve většině zápasů jasně lepší, a to i proti týmům z přední části tabulky. Bylo důležité, že kluci svou kvalitu potvrdili,“ podotkl Valachovič.

Finále i Zbrojovka

V příští sezoně čeká Lanžhot divize, ve které se jihomoravský klub potká také s regionálním rivalem MSK Břeclav. Trenér Valachovič by měl v klubu zůstat, a pokračovat v započaté práci. „I když jsem měl a mám nějaké nabídky z vyšších soutěží, líbí se mi vývoj klubu a potenciál, který v Lanžhotě vidím. Jsem rád, že lidi kolem fotbalu na sobě pracují a chtějí se zlepšovat. Navíc je skvělé, jaký mají diváci zájem o fotbal. Když porovnám návštěvy v Lanžhotě se situací v Břeclavi nebo když jsem byl v Hlučíně, nedá se to srovnat,“ zmínil Valachovič.

V následujícím měsíci budou hráči Lanžhota čelit dalším náročným výzvám. Ve středu si Valachovičovi svěřenci zahrají finále krajského poháru ve Znojmě proti Bohunicím, v sobotu 23. června přivítají i v rámci oslav mistrovského titulu Na Šlajsi v přátelském duelu tým Zbrojovky Brno. „Máme momentálně jenom dvanáct zdravých hráčů, takže do konce soutěže ani nemůžeme poslat do hry náhradníky. Budeme dohrávat v základní sestavě. Teď se soustředíme především na krajský pohár. I když jsem to bral při sezoně jako doplněk, když máme v krajském přeboru splněno a jsme ve finále, chceme uspět,“ uzavřel Valachovič.

V neděli se novopečení mistři představí na domácím hřišti. Od 16:30 vyzvou Na Šlajsi Ivančice.