Letošní přípravné zápasy mají zvláštní příchuť, protože po zrušení jarní části divize jsou hráči na míč pořádně natěšení. „Kluci hráli zápas po sedmi měsících a bylo to na nich vidět. Všichni se na zápas hodně těšili, někteří byli možná i přemotivovaní. Na druhou stranu je jasné, že po tak dlouhé pauze bylo v naší hře také dost medostatků. To je zcela pochopitelné a máme ještě do začátku sezony dost času na to, abychom to vyladili. Kondičně to ale všichni zvládli dobře,“ poznamenal kouč Vladimír Malár, pro něhož to byly vlastně první duely na břeclavské lavičce, protože k týmu přišel po konci podzimní části.

Jako bývalého ligového kanonýra ho musí zatím prozatímní střelecká potence jeho svěřenců. „Je to samozřejmě jen příprava, takže výsledky nepřeceňujeme. Navíc Valtice proti nám hrály dost oslabené. Ale samozřejmě je to příjemné, že jsme nastříleli tolik gólů. Určitě se potom klukům líp trénuje a možná pak i snadněji vstřebají nějaké kondiční záležitosti,“ připustil Malár pozitivní dopad vysokých vítězství na celý tým.

Karin Adámková je oporou břeclavských stolních tenistek.
Finále extraligy a potom svatba. Adámkovou čeká nabitý červen

Přes šestnáct vstřelených gólů v prvních dvou přípravných duelech se ale vedení stále poohlíží po nějakém kanonýrovi. „Hledáme hroťáka, ale zdá se, že ti v Česku vymřeli. Mají s tím problémy i další týmy. Něco se nám rýsuje, uvidíme, jak to dopadne. Existuje i možnost, že bychom si vypomohli jinak, třeba změnou rozestavení. Aktuálně máme v kádru asi dvacet hráčů, možná se ještě pokusíme zvýšit konkurenci také na postu stopera,“ doplnil Malár.

Z podzimního kádru MSK Břeclav odešli Petr Táborský, Armen Bachdasaryan, Tarik Lukšija a brankář Juraj Krkošek. Novými tvářemi jsou naopak Petr Fojtík, Martin Opina (oba působili naposledy v Rakousku) a z dorostu tým doplnili František Hanák a gólman Radek Jelének.

Břeclavské fotbalisty čeká už v sobotu od půl jedenácté dopoledne další zápas miniturnaje celků z regionu na hřišti Tatranu Poštorná, kde se utkají s Moravanem Lednice.