Srdce fanoušků Břeclavi zaplesalo. Středeční pohodlné vítězství 2:0 na půdě houževnatého Dolního Benešova znamenalo pro MSK jediné – posun na výsostné postavení v Moravskoslezské fotbalové lize.

Třetí nejvyšší soutěž zná nového lídra. Suveréna, který trůní na místě, jež jako jediné zajišťuje místenku do druhé nejvýznamnější soutěže. „Na hřišti soupeře jsme chtěli zvítězit. Máme všichni radost, že jsme se posunuli na první příčku,“ popisoval hrdě kouč Radek Rabušic
Předsezónní plány klubu se tak začínají pomalu naplňovat. „Soutěž je ale dlouhá. Může se ještě leccos přihodit. Nechceme se nechat výsledky zbytečně ukolébat,“ krotil Rabušic přílišný optimismus.

A oslavy na počest posunu na vedoucí stupínek? „Ale kdepak. Alkoholové eskapády vedou jedině do pekel,“ vyhrkl důrazně asistent David Kříž. „Podobně jako to, kdybychom přemítali nad tím, že se již vidíme ve druhé lize.“
MSK se ale na tři body u polských hranic příliš nenadřel. Lví podíl na tom měl i kapitán Marek Demjanovič, jenž svou přesnou ranou zařídil vítězný gól. Podobně jako v předešlém duelu s juniorskou Zlína.

„Já to tak nevnímám. Je jedno kdo, tu branku vstřelí. Důležité je, že se vyhrálo,“ bagatelizoval šestadvacetiletý středopolař svůj přínos pro tým. „Ale doufám, že si kluci nebudou myslet, že to bude nějaká tradice. Já mám na hřišti trochu jiné úkoly,“ podotkl s úsměvem.
Výjimečný středeční podvečer ale pro kapitána MSK Břeclav bez pochyb byl. „To ano. Dvěma branky po sobě jsem totiž nikdy ve třetí nejvyšší české soutěži nevstřelil. Zase tak dlouho ji nehraji,“ doplnil Demjanovič.

Při pohledu na výsledky klubu je patrná důležitá skutečnost. Šest obdržených branek sice o pevnosti břeclavské defenzivy nesvědčí. Nutno však odečíst krutou prohru 1:4 na trávníku na trávníku Olomouce.
Jednoduché matematické počty dají zajímavý výsledek: ze sedmí klání udrželi modrobílí hned čtyřikrát čistý štít. „Naše obrana je na výborné úrovni. Posily, které přišly, odvádějí výbornou práci,“ notoval si prezident klubu Jiří Kalužík.
„Ale není to jen o Petru Schwarzovi, jenž defenzivu vlastně řídí. Skvěle si počíná i Ivo Michal, který dává mužstvu potřebnou jistotu,“ upřesnil první muž Břeclavi.

Ale není všechno zlato, co se třpytí. „To je pravda. Sice disponujeme výtečnou obranou. Ale na druhou stranu máme velké problémy v zakončení. Není to pro diváky atraktivní, když vítězíme třeba 1:0,“ upozornil Kalužík.
V posledním střetnutí ale Břeclavští účelně nehráli. Soupeře přestříleli, možná i kvůli tomu, že nastoupili nezvykle se dvěma útočníky. „Jsem za to rád, že trenér Rabušic k tomu sáhl,“ lebedil si boss MSK. „Pohled na tabulku je teď příjemný. Jsem za to velmi rád.“
Euforie fanoušků Břeclavi nemusí mít dlouhého trvání. Tým totiž čeká fyzicky náročný anglický týden. Nedostatek sil se tak může na výkonu rázem projevit.

„V neděli hrajeme v Zábřehu. Chceme pochopitelně uspět. Pak nás čeká pražská Bohemka. Bude to svátek. Doufám, že bude plný stadion. Podobně jako loni, když jsem hráli proti Spartě,“ zavzpomínal si na prestižní bitvu trenér Rabušic.