V neděli přijedou do Hlohovce k jednomu z klíčových zápasů jara Ratíškovice. Domácí jsou totiž v tabulce krajského přeboru čtrnáctí a soupeři, který má stejně bodů, patří příčka hned nad nimi. Hlohovec se v posledním zápase konečně probudil, ale střelecká nemohoucnost jeho útočníků vede k zamyšlení. Hlohovci bude navíc dlouhodobě chybět brankář Létal, který se podrobil operaci kolene. Domácí mají štěstí, že mají vyrovnanou brankářskou dvojici, a tak se do brány postaví Drobilič.

Zápas s podobným pozadím uvidí také diváci v Lanžhotě. Tam přijede družstvo Újezdu, na který se domácí ze třinácté pozice dívají s jednobodovou ztrátou. Oba soupeři nemají na jaře nikterak oslnivou formu, když v poseldních dvou utkáních si oba připsali po dvou bodech. Kdo v tomto zápase zvítězí, má šanci se trochu odpoutat od absolutního dna I.A třídy.
Do nedalekých Kostic, které mají jiné starosti než Lanžhot, přijede mužstvo Rohatce. Čtvrtí hosté se stále snaží, aby jim špička tabulky úplně neutekla a budou se snažit ze sedmých Kostic odvést tři body. Domácí, které na jaře provází především nevídaná smůla, již na špici ztrácejí dost, a tak si mohou dovolit sezónu dohrát v klidu.

Do Popic, dvanáctého týmu tabulky I. B, zajíždí nedaleké Vojkovice. Zatímco hosté hrají klidný střed tabulky, Popice budou mít na jaře ještě co dělat, aby si stejnou soutěž zahrály i v příští sezóně. Navíc se jim ve druhé polovině sezóny nedaří tak, jak by si představovaly.
Pravé derby se bude tento týden hrát v Podivíně, kde se domácí utkají s rivalem ze sousedních Velkých Bílovic. Ty se ve vyrovnané tabulce posunuly až na čtvrté místo. Zato domácí prožívají mizerné jaro. Zatímco loni se prali o postup do vyšší soutěže, letos na jaře ještě nezískali ani bod.
Celkem jasno mají fotbaloví fanoušci o průběhu a výsledku utkání Bavory – Žádovice. Domácí si ze svého stánku vytvořili nedobytnou tvrz. Vyhráli všech svých devět zápasu při skóre 35:0. Hosté přijedou podpořeni otočením utkání s Podivínem, kdy ještě ve druhém poločase prohrávali 0:2 a během čtvrt hodiny otočili na 3:2.

Fotbalisté Podivína ještě využijí státního svátku, aby sehráli utkání proti KENu Veselí. Hosté na původně plánovaný zápas nedorazili, takže se utkání odehraje v 16:30 hodin.